ՀՀ ՊՆ խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանն անդրադարձել է Ադրբեջանում շրջանառվող այն «տեղեկություններին» թե, իբր, հայկական կողմը քիմիական զենք է օգտագործել Ադրբեջանի դեմ:
«Մի քանի խոսք սպիտակ ֆոսֆորի մասին. Ադրբեջանն անբարեկիրթ մոլորության մեջ է գտնվում: Բայց մեզ հասկանալի է այդպիսի պահվածքը: Ճիշտ է ասված. «У страха глаза велики: чего нет, и то видят» (Վախի աչքերը մեծ են. ինչ չկա, դա էլ են տեսնում)»,-ասվում է Հովհաննիսյանի ֆեյսբուքյան էջում արված գրառման մեջ:
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն հայտարարել է, թե մտադիր է Ադրբեջանում հավատարմագրված արտերկրյա դեսպանությունների ռազմական կցորդներին ներկայացնել չպայթած ֆոսֆորային զինամթերքը, որը հայտնաբերվել է շփման գծին մոտ ադրբեջանական գյուղերից մեկում: Ըստ Ադրբեջանի ՊՆ-ի, այն քիմիական նյութ է պարունակում:

Armenian Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan commented on Azerbaijani allegations, suggesting that the Armenian side has employed chemical weapon against Azerbaijan.
“[I have] a few words about white phosphorus: Azerbaijan is in deep confusion,” he said. “But we are quite accustomed to such a behavior. As the proverb goes, fear has big eyes.”
Earlier, Azerbaijan’s Foreign Ministry declared its intention to show the attaches of foreign missions the unexploded white phosphorus munitions allegedly found in an Azeri village near the Karabakh line of contact.