Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Իրանի արտգործնախարար Մոհամադ Ջավադ Զարիֆի հրավերով հունիսի 5-6-ը պաշտոնական այցով կայցելի Թեհրան։
Այցելության ընթացքում նախարար Նալբանդյանը հանդիպումներ կունենա Իրանի ղեկավարության հետ, հայտնում է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունը:
Գործադիրը հավանություն է տվել Հայաստանի և Իրանի միջև քաղաքացիների՝ առանց մուտքի արտոնագրի այցելությունների մասին համաձայնագրի կնքմանը: ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը նշել է, որ համաձայնագրի ստորագրումը բխում է Հայաստանի և Իրանի միջև երկկողմ հարաբերությունները խթանելու, փոխշահավետ տնտեսական, առևտրային և այլ կապերն ամրապնդելու անհրաժեշտությունից:
Համաձայնագրի ստորագրումը կխթանի նաև երկկողմ զբոսարջությունը և կստեղծի առավել նպաստավոր պայմաներ ՀՀ և ԻԻՀ քաղաքացիների փոխադարձ այցելելություններրի համար, ուստի ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը նպատակահարմար է համարել համաձայնագրի ստորագրումը:

Глава МИД Армении Эдвард Налбандян 5-6 июня посетит Тегеран с официальным визитом по приглашению своего иранского коллеги Мохаммада Джавава Зарифа.
В ходе визита Налбандян проведет встречи с руководством Ирана,сообщает пресс-служба министерства иностранных дел Армении.
Правительство Армении в ходе заседания 2 июня одобрило подписание соглашения между правительствами РА и Ирана об отмене въездных виз. Подписание соглашения обусловлено необходимостью стимулирования двусторонних отношений между Арменией и Ираном, укрепления взаимовыгодных экономических, торговых и иных связей.
Согласно представленному соглашению, предусматривается полностью упразднить визовый режим между странами, что позволит гражданам обеих стран совершать визиты без виз, но не более чем на 90 дней в течение 180 дней.