Հուլիսի 19-ից 22-ը Հայաստանում կլինի Ռուսաստանի Դաշնության զինված ուժերի գլխավոր օպերատիվ և ռազմավարական վարչության պատվիրակությունը:
Պատվիրակությունը Երևան է այցելում երկկողմ բանակցություններին մասնակցելու, ինչպես նաև ՀՀ ԶՈւ և ՌԴ ԶՈւ զորքերի (ուժերի) միացյալ խմբավորման մասին համաձայնագրի վերջնական քննարկման և ստորագրման նախապատրաստման նպատակով, հայտնում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հուլիսի 12-ին աշխատանքային այցով Հայաստանում էր Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարության կադրերի գլխավոր վարչության և Ռազմական համալսարանի ներկայացուցիչների պատվիրակությունը: Եռօրյա աշատանքային այցի նպատակն էր երկկողմ բանակցություններն ու 2016-2017թթ. ուսումնական տարվան ընդառաջ ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողների` ՌԴ ՊՆ ռազմաուսումնական հաստատություններում պատրաստման և վերապատրաստման լրացուցիչ պայմանագրեր կնքելը:

С 19 по 22 июля делегация главного оперативного и тактического управления ВС России будет в Армении.
Делегация в Ереване проведет двусторонние переговоры, а также окончательное обсуждение и подготовку к подписанию соглашения об объединенной группировке войск ВС Армении и РФ, сообщает пресс-служба Минобороны РА.
12 июля делегация представителей Главного управления кадров Минобороны России и Военного университета РФ с рабочим визитом прибыла в Армению.
Целью трехдневного рабочего визита было проведение переговоров и подписание дополнительных соглашений о подготовке и переподготовке военнослужащих ВС Армении в военно-образовательных учреждениях России в 2016-17 уч. гг.