Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների Ընդհանուր իրավասության դատարանը 2 ամիս ժամկետով կալանավորեց «Սասնա ծռեր» խմբավորման անդամ, ազատամարտիկ Արայիկ Խանդոյանին («Միայնակ գայլին»): Այս մասին հայտնել է Արայիկ Խանդոյանի փաստաբան Արայիկ Պապիկյանը, գրում է Tert.am-ը:
Օգոստոսի 2-ին Խանդոյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 218 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (պատանդ վերցնելը) և 235 հոդվածի 3-րդ մասով (ապօրինի զենք զինամթերք ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը):
ՊՊԾ գունդը զավթած զինված խմբի անդամներից Վարուժան Ավետիսյանը նույնպես դատարանի որոշմամբ կալանավորվել է: Նրան նույն մեղադրանքն է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգքրի 218 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (պատանդ վերցնելը) և 235 հոդվածի 3-րդ մասով (ապօրինի զենք զինամթերք ձեռք բերել, իրացնել, պահել, փոխադրել):

Суд первой инстанции административных округов Арабкир и Канакер-Зейтун в Армении вынес решение в отношении члена вооруженной группы «Сасна црер», захватившей 17 июля полк ППС в Ереване, Араика Хандояна («Одинокий волк»): он арестован на 2 месяца.Об этом сообщил адвокат Хандояна Араик Папикян, пишет Tert.am.
Сообщается, что арестован также другой член вооруженной группы «Сасна црер» – Варужан Аветисян.
Араику Хандояну и Варужану Аветисяну предъявлены обвинения по п.1 ч.3 ст. 218 (захват заложника) и ч.3 ст.235 (незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса РА.