Հայաստանն իրանցի 8 դատապարտյալի կփոխանցի Իրանի իշխանություններին:
Իրանի ԱԳ նախարար, հյուպատոսական հարցերով տեղակալ Հասան Ղաշղավին տեղեկացրել է, որ ԻԻՀ ԱԳ նախարարության, ՀՀ-ում Իրանի դեսպանության և Հայաստանի արդարադատության նախարարության միջև տեղի ունեցած քննարկումներից հետո՝ վերջինս տալով իր համաձայնությունը, որոշում է կայացվել Հայաստանում դատապարտված իրանցի 8 դատապարտյալի փոխանցել Իրանի իշխանություններին, իրանական «ԻՍՆԱ»-ին հղումով գրում է Panorama.am-ը:
2012-ի նոյեմբերի 12-ին Թեհրանում ստորագրվել է «Հայաստանի Հանրապետության և Իրանի Իսլամական Հանրապետության միջև դատապարտյալների փոխանցման մասին» համաձայնագիրը:

31 Август 2016 - 09:24 AMT
Согласно информации, заместитель министра иностранных дел Ирана по консульским вопросам Хасан Кашкави сообщил, что по итогам обсуждений между МИД ИРИ, посольством Ирана в Армении и министерством юстиции РА принято решение об экстрадиции 8 осужденных иранцев, передает Panorama.am ссылкой на иранское издание «ИСНА».
Соглашение о передаче заключенных между Республикой Армения и Исламской Республики Иран было подписанно 12-го ноября 2012 года в Тегеране.
Читайте также: Минэкономики РА: Заключена договоренность относительно создания зоны свободной торговли с Ираном