Հալեպի արևելյան հատվածում ևս 10 թաղամաս է ազատագրվել գրոհայիններից: Այդ մասին հայտնել է Սիրիայում գործող Հակամարտ կողմերի հաշտեցման ռուսական կենտրոնը:
«Այսպիսով սիրիական բանակի լիակատար հսկողության տակ է անցել արևելյան Հալեպի արդեն 45 թաղամաս, որոնք նախկինում գրոհայինների հսկողության տակ էին»,-հայտարարել է ՌԴ ՊՆ-ն, հայտնում է «Կոմերսանտը»:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ գրոհայինները լքել են Հալեպի Հին քաղաքը հյուսիս-արևելքում` նրանք հեռացել են դեպի հարավ հատուկ թողած միջանցքով:
Ռուսաստանի ավիացիայի գործողությույնները Հալեպում, որն աջակցում է սիրիական բանակին գրոհայինների դեմ պայքարում, ստացել է Չինաստանի հավանությունը: Չինաստանն ու ՌԴ-ն վետո են դրել ՄԱԿ ԱԽ բանաձևի վրա, որով նախատեսվում էր հրադադար հայտարարել Հալեպում:

В восточной части Алеппо за 6-е декабря сирийские правительственные войска освободили от боевиков еще 10 кварталов. Об этом сообщил российский Центр примирения враждующих сторон в Сирии.
«Таким образом под полным контролем сирийских войск в настоящее время находится уже 45 кварталов восточного Алеппо, ранее контролировавшихся боевиками»,— заявили в Минобороны РФ, пишет «Коммерсант». Ранее сообщалось, что боевики ушли из старинных кварталов на северо-востоке Алеппо в южные районы города по специально выделенному коридору.
Действия ВКС России в Алеппо, которые поддерживают сирийскую армию в борьбе по освобождению своих территорий от боевиков, получили поддержку Китая. КНР вместе с Москвой заблокировла в Совете Безопасности ООН резолюцию по прекращению огня в Алеппо.