Թուրքական բանակը հատուկ նշանակության զորքերի 300 մատիկ է գործուղել Սիրիայի հյուսիս` «Եփրատի վահանը» գործողությանը սատարելու համար:
Ինչպես հայտնում են զինվորականները, հատուկ նշանակության ստորաբաժանումների մարտիկներին ինքնաթիռով տեղափոխել են Սիրիայի սահմանի մոտ թուրքական Դենիզլի գավառից, որտեղ տեղակայված է ցամաքային զորքերի 11-րդ մոտոհրաձգային հետևակային բրիգադը, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին Anadolu-ի վրա հղումով:
Ավելի վաղ Էրդողանը հայտարարել էր, որ թուրքական բանակը Սիրիա է մտել Ասադին տապալելու համար, թեև ավելի ուշ հրաժարվեց իր խոսքերից:

Турция направила 300 бойцов спецназа для усиления операции «Щит Евфрата» на севере Сирии.
Как сообщают военные, 300 бойцов спецназа были перевезены самолетом к сирийской границе из провинции Денизли на западе Турции, где дислоцирована 11-я моторизованная пехотная бригада сухопутных войск, передает РИА Новости со ссылкой на Anadolu .
Армия Турции 24 августа начала операцию «Щит Евфрата» против боевиков террористической группировки «Исламское государство» (ИГ), с участием сирийской оппозиции взяла пограничный город Джараблус на севере Сирии и в настоящее время атакует город Эль-Баб. Ранее президент Турции Тайип Эрдоган заявлял, что целью операции является зачистка от террористов территории размером 5 тысяч квадратных километров и создание на ней зоны безопасности для размещения беженцев.