Դեկտեմբերի 11-ին և լույս 12-ի գիշերը Հալեպից 728 գրոհային է հեռացել, որոնք վայր են դրել զենքը, հայտնում է Սիրիայում գործող Հակամարտ կողմերի ռուսական հաշտեցման կենտրոնը:
Գրոհայինների կողմից վերահսկվող թաղամասերից հաջողվել է դուրս բերել ավելի քան 13.000 խաղաղ բնակչի: Բոլոր փախստականներին տեղավորել են հատուկ հումանիտար կենտրոններում, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Բացի այդ, ռուս զինվորականները շարունակում են ականազերծել քաղաքի շրջանները: Մասնավորապես, սակրավորները պայթուցիկ սարքեր են վնասազերծել դպրոցում, մզկիթում ու մանկապարտեզում:
Ավելի վաղ սիրիական բանակը ակտիվ գրոհ է սկսել Հալեպի արևելյան թաղամասերում, որոնք գտնվում էին գրոհայինների հսկողությնա տակ: Ըստ վերջին տվյալների, կառավարական զորքերն արդեն վերահսկում են Հալեպի տարածքի 93 տոկոսը:

12 Декабрь 2016 - 07:27 AMT
За сутки из восточных районов Алеппо вышли 728 боевиков, сложивших оружие, сообщает российский Центр примирения враждующих сторон в Сирии.
Из подконтрольных боевикам кварталов также удалось вывести более 13 тысяч мирных жителей. Всех беженцев разместили в специальных гуманитарных центрах, пишет РИА Новости.
Кроме того, российские военные продолжают разминирование восточных районов города. В частности, саперы обезвредили взрывные устройства в школе, мечети и детском саду.
Ранее сирийская армия провела активное наступление в восточных кварталах Алеппо, занятых боевиками. По последним данным Минобороны РФ, под контролем правительственных войск находится 93% территории.