2017-ի ապրիլից Վրաստանի քաղաքացիները կկարողանան Եվրոպա մեկնել առանց մուտքի արտոնագրի: Այդ մասին հայտարարել է Եվրախորհրդարանի Վրաստանի գծով զեկուցող Անդրես Մամիկինսը:
«2017-ի ապրիլի վերջից արդեն Վրաստանի քաղաքացիները կկարողանան Եվրոպա մեկնել առանց վիզաների»,-ասել է Մամիկինսը:
Պատգամավորը հայտարարել է, որ Եվրախորհրդարանը, այդ հարցով քվեարկություն կանցկացնի, հավանաբար, 2017-ի հունվարին կամ փետրվարին, հայտնում է «Գրուզիա online»-ը:
Հայտնի է նաև, որ Եվրամիության տպագիր հրատարակության մեջ հաղորդագրությունը Վրաստանի հետ մուտքի արտոնագրերի ազատականացման վերաբերյալ կհրապարակվի մինչև ապրիլի 15-ը:
Վրաստանի հետ մուտքի արտոնագրերի ազատականացման մասին համաձայնագիրն ուժի մեջ կմտնի ԵՄ գործընկեր ցանկացած երկրի մասով առանց վիզաների ռեժիմի կասեցման մեխանիզմի հետ միաժամանակ:

15 Декабрь 2016 - 09:32 AMT
С апреля 2017-го года граждане Грузии смогут ездить в Европу без виз. Об этом заявил докладчик Европарламента по Грузии Андрес Мамыкинс.
«С конца апреля 2017-го года граждане Грузии смогут ездить в Европу без виз», – сказал Мамыкинс.
Депутат заявил, что Европарламент возможно проголосует за отмену виз для граждан Грузии в январе или феврале 2017 года, передает Грузия-online.
Также известно, что в печатном издании Евросоюза информация о визовой либерализации с Грузией будет опубликована до 15 апреля.
Соглашение об отмене виз для граждан Грузии вступит в силу одновременно с механизмом по приостановке действия безвизового режима в отношении любой из стран-партнеров ЕС. Европарламент, как ожидается, проголосует за эту норму на пленарной сессии 15 декабря.