Եգիպտական ավիացիոն քննչական կոմիտեն պայթուցիկի հետքեր է հայտնաբերել 2016-ի մայիսին կործանված MS804 չվերթի ուղևորների մարմիններին: Կոմիտեի հայտարարության մեջ ասվում է, որ իշխանությունները քրեական հետաքննություն կսկսեն, հայտնում է BBC-ին:
EgyptAir ավիաընկերության Փարիզից Կահիրե թռչող Airbus A320-ը 2016-ի մայիսի լույս 19-ի գիշերը ընկել է Միջերկրական ծովը: Կործանման արդյունքում զոհվել է 56 ուղևոր և ավիաընկերության 10 աշխատակից: Աղետի ազդանշաններ ինքնաթիռից չեն ստացվել: «Սև արկղերը» հայտնաբերվել են վթարից մեկ ամիս անց:
2016-ի հուլիսին Եգիպտոսի իշխանությունները հայտնեցին, որ օդաչուների խցիկի ինքնագրիչը վերականգնվել է: Առաջին «սև արկղի» տվյալները ցույց են տվել, որ ինքնաթիռում ծուխ է առաջացել և ջերմաստիճանի կտրուկ աճ: Դրանից քիչ անց ինքնաթիռն անհետացել է ռադարներից:

16 Декабрь 2016 - 09:40 AMT
Египетский авиационный следственный комитет обнаружил следы взрывчатки на телах пассажиров рейса MS804, разбившегося в мае 2016 года.
В заявлении комитета говорится, что власти начнут уголовное расследование причин крушения самолета, передает BBC.
Самолет Airbus A320 авиакомпании EgyptAir, направлявшийся из Парижа в Каир, упал в Средиземное море в ночь на 19 мая 2016 года. В результате крушения погибли 56 пассажиров и 10 сотрудников авиакомпании. Сигналов бедствия с самолета не поступало. «Черные ящики» обнаружили спустя месяц после падения авиалайнера.
В июле 2016 года египетские власти сообщали, что бортовой самописец, располагавшийся в кабине пилотов, восстановлен.
Данные первого «черного ящика» показали, что на борту самолета было задымление и резкий скачок температуры. Следователи установили, что в главном отсеке электроники и в туалете сработали датчики дыма. Вскоре после этого авиалайнер исчез с радаров.