Եգիպտական ավիացիոն քննչական կոմիտեն պայթուցիկի հետքեր է հայտնաբերել 2016-ի մայիսին կործանված MS804 չվերթի ուղևորների մարմիններին: Կոմիտեի հայտարարության մեջ ասվում է, որ իշխանությունները քրեական հետաքննություն կսկսեն, հայտնում է BBC-ին:
EgyptAir ավիաընկերության Փարիզից Կահիրե թռչող Airbus A320-ը 2016-ի մայիսի լույս 19-ի գիշերը ընկել է Միջերկրական ծովը: Կործանման արդյունքում զոհվել է 56 ուղևոր և ավիաընկերության 10 աշխատակից: Աղետի ազդանշաններ ինքնաթիռից չեն ստացվել: «Սև արկղերը» հայտնաբերվել են վթարից մեկ ամիս անց:
2016-ի հուլիսին Եգիպտոսի իշխանությունները հայտնեցին, որ օդաչուների խցիկի ինքնագրիչը վերականգնվել է: Առաջին «սև արկղի» տվյալները ցույց են տվել, որ ինքնաթիռում ծուխ է առաջացել և ջերմաստիճանի կտրուկ աճ: Դրանից քիչ անց ինքնաթիռն անհետացել է ռադարներից:

Traces of explosives have been found on the bodies from an EgyptAir plane that crashed into the Mediterranean, suggesting a bombing, The Independent reports.
All 66 people on board flight MS804 were killed when it went down during its flight from Paris to Cairo in May.
Egypt's Civil Aviation Ministry said a criminal investigation would now begin into the disaster, which is expected to look into the possibility of a bomb being planted on board.
Data from the Airbus A320's black boxes previously suggested a fire just behind the flight deck, with indications of heat and thick black smoke.
The crew did not make a distress call and radar data suggested the plane veered sharply before hitting the water.
French authorities said there was no evidence the disaster was terror-related following an initial manslaughter investigation in June.