Trump Organization ընկերությունը հրաժարվել է Բաքվում հյուրանոց բացելու վերաբերյալ արտոնագրված համաձայնագրից: Այդ մասին հայտարարել է ԱՄՆ նորընտիր նախագահի ներկայացուցիչը:
Trump Organization-ը կասեցրել է Բաքվում հյուրանոց, ինչպես նաև Ռիո դե Ժանեյրոյում հյուրանոց և բիզնես կենտրոն բացելու գործարքը: Փաստաբանն այդ որոշումը բնութագրել է որպես «տունը մաքրելու գործողություն»,-ասել է Ալան Գարթենը, հայտնում է CNN-ը:
Ըստ կոռուպցիայի և կազմակերպված հանցավորության հետաքննության նախագծի, Բաքվում 33-հարկանի բարձրակարգ հյուրանոց կառուցելու մտադրության մասին Թրամփն ու նրա գործընկերները հայտարարել էին 2014-ին: Հայտնի է, որ այն պետք է պատկաներ ոչ թե Թրամփին, այլ Garant Group կոմերցիոն կառույցին, որի նախագահն է Անար Մամեդովը: Անար Մամեդովն Ադրբեջանի տրանսպորտի նախարար Զիա Մամեդովի որդին է: Հյուրանոցը պետք է կրեր Թրամփի անունը:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփը վաճառել է անձմաբ իրեն պատկանող բոլոր բաժնետոմսերը: Թրամփը վաճառել է որոշ բանկերի, նավթային ընկերությունների և այլ կորպորացիաների բաժնետոմսերը` խուսափելու համար շահերի բախման մեջ մեղադրանքներից:

Компания Trump Organization отказалась от лицензионного соглашения об открытии отеля в Баку. Об этом заявил представитель избранного президента США Дональда Трампа.
Trump Organization приостановила сделку касательно отеля в Баку, а также гостиничного проекта и бизнес-центра в Рио-де-Жанейро. При этом адвокат охарактеризовал данное решение как «уборку в доме», – сказал Алан Гартен, передает CNN.
Согласно проекту расследования коррупции и организованной преступности о планах по возведению 33-этажного отеля класса люкс Трамп и его партнеры объявили в 2014 году. Известно, что он должен был принадлежать не Трампу, а коммерческой структуре под названием Garant Group, президентом которой является Анар Мамедов – сын министра транспорта Азербайджана Зии Мамедова. Отель должен был носить имя Трампа.
Ранее сообщалось, что избранный президент США Дональд Трамп продал все принадлежащие ему лично акции в компаниях. Трамп продал свои акции в некоторых банках, нефтяных компаниях и прочих корпорациях еще в июне в целях предотвращения упреков в конфликте интересов в отношении заявки бизнесмена на президентский пост.