Գրոհայինները դիզելային վառելիքով թունավորել են ջուրը Դամասկոսում, որի հետևանքով ջրի մատակարարումը սիրիական մայրաքաղաք սահմանափակվել է մի քանի օրով: Այդ մասին հայտարարել է Դամասկոսի ջրամատակարարմամբ զբաղվող գերատեսչությունը, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին Reuters-ի վրա հղումով:
Գերատեսչությունը հայտարարել է, որ քանի դեռը հարցը լուծված չէ, կօգտագործվեն ջրի պահուստային պաշարները:
Այլ մանրամասներ առայժմ հայտնի չեն:
Մարդու իրավունքների սիրիական դիտորդական խորհուրդը հայտարարել է, որ առնվազն 88 քաղաքացիական անձ է զոհվել թուրքական օդուժի կողմից սիրիական Էլ Բաբի ռմբակոծության հետևանքով, որը գտնվում է ԻՊ վերահսկողության տակ: Զոհվածների թվում 24 երեխա կա:

24 Декабрь 2016 - 07:55 AMT
Боевики отравили воду в Дамаске дизельным топливом, вследствие чего подача воды в сирийскую столицу ограничена на несколько дней. Об этом заявило ведомство по водоснабжению Дамаска, пишет РИА Новости со ссылкой на агентство Reuters.
Ведомство заявило, что будет использовать резервные запасы воды до тех пор, пока проблема не будет решена.
Других подробностей пока нет.
Сирийский Наблюдательный совет по правам человека (SOHR) заявил, что не менее 88 гражданских лиц погибли за последние сутки в результате налетов турецкой авиации на сирийский город Эль-Баб, находящийся под контролем террористической группировки «Исламское государство» (ИГ). Среди погибших – 24 ребенка.