Պակիստանի պաշտպանության նախարար Հավաջա Մուհամմադ Ասիֆը բավականին կտրուկ կերպով հիշեցրել է Իսրայելին, որ Պակիստանը միջուկային զենք ունի: Այդ մասին գերատեսչության ղեկավարը գրել է Twitter-ի իր միկրոբլոգում:
«Իսրայելի պաշտպանության նախարարը միջուկային վրեժով է սպառնում Սիրիայում «Իսլամական պետության» դեմ պայքարում Պակիստանի ենթադրվող դերակատարության կապակցությամբ: Իսրայելը մոռանում է, որ Պակիստանը ևս միջուկային զենք ունի»,-գրել է նա իր միկրոբլոգում, հայտնում է Lenta.ru-ն:
Ինչպես գրել է The Guardian-ը, այդ գրառումը պատասխան է «Իսրայելի պաշտպանության նախարար. Եթե Պակիստանը զորք ուղարկի Սիրիա, ինչ պատրվակով էլ լինի, մենք կոչնչացնենք այդ երկիրն ատոմային հարվածով» վերնագրով հրապարակմանը, որը հայտնվել է AWD News կայքում դեկտեմբերի 20-ին: Իսրայելի պաշտպանական գերատեսչությունում հոդվածը հորինվածք են անվանել` նշելով, որ նախարարը երբեք նման հայտարարություններ չի արել:

26 Декабрь 2016 - 08:36 AMT
Министр обороны Пакистана Хаваджа Мухаммад Асиф в довольно резкой форме напомнил Израилю, что у Исламабада есть ядерное оружие. Об этом глава оборонного ведомства написал в своем Twitter.
«Израильский министр обороны угрожает ядерным возмездием в связи с предполагаемой ролью Пакистана в борьбе против [террористической группировки] "Исламское государство" в Сирии. Израиль забывает, что у Пакистана тоже есть ядерное оружие», — написал он в микроблоге, передает Lenta.ru.
Как отмечает The Guardian, подобный ответ вызвала публикация под заголовком «Министр обороны Израиля: если Пакистан пошлет войска в Сирию под любым предлогом, мы уничтожим эту страну атомным ударом», появившуюся на сайте AWD News 20 декабря. В израильском оборонном ведомстве статью назвали вымыслом, отметив, что министр никогда не делал подобных заявлений.