Վրաստանի նախագահ Գեորգի Մարգվելաշվիլին ներում է շնորհել 175 կալանավորի: Այդ մասին ճեպազրույցում հայտարարել է Ներման հանձնաժողովի նախագահ Զվիադ Կորիձեն:
Ըստ նրա, 122 կալանավոր է լքել է կալանավայրն արդեն դեկտեմբերի 27-ին, իսկ 53-ի համար ազատազրկման ժամկետը կրճատվել է:
«Հանձնաժողովն աշխատել է 2016-ի դեկտեմբերի 13-ից մինչև դեկտեմբերի 20-ը: Քննվել է 1142 գործ, մշակվել են կոկրետ եզրակացություններ, որոնք ներկայացվել են նախագահին: Դեկտեմբերի 27-ին նախագահը ստորագրել է ներման ակտը: Ներում ստացածների թվում 14 կին կա, որոնցից 12-ը նույն օրը կլքեն կալանավայրը, երկուսի համար կրճատվել է ազատազրկման ժամկետը»,-ասել է Կորիձեն, հայտնում է apsny.ge-ն:

Президент Грузии Георгий Маргвелашвили помиловал 175 осужденных. Об этом на брифинге в администрации президента заявил председатель Комиссии по помилованию Звиад Коридзе.
По его словам, 122 осужденных покинут места заключения сегодня же, 53-м же сокращен срок лишения свободы.
«Президент Грузии помиловал 175 заключенных. 122 из них покинут учреждения по отбыванию наказания сегодня же. Что касается 53-х осужденных – им был сокращен срок отбывания наказания. Комиссия работала с 13 декабря 2016 года по 20 декабря. Были рассмотрены дела 1142 человек, разработаны конкретные рекомендации, которые были направлены президенту, и президент сегодня издал акт помилования. Среди помилованных 14 женщин, 12 из которых сегодня же покинут учреждение по отбыванию наказания, двум же сокращен срок наказания», – заявил Коридзе, передает apsny.ge.