WikiLeaks-ի հիմնադիր Ջուլիան Ասանժը հայտարարել է, որ ԱՄՆ ընտրություններին միջամտելու մեջ Ռուսաստանին մեղադրելը նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփին վարկաբեկելու նպատակ է հետապնդում:
«Նրանք փորձում են լեգիտիմությունից զրկել Թրամփին: Նրանք փորձում են ասել, որ ընտրված նախագահն օրինական նախագահ չէ»,-ասել է Ասանժը Լոնդոնում Էկվադորի դեսպանատանը տված հարցազրույցում, գրում է Gazeta.ru-ն Hill-ի վրա հղումով:
Նա նաև հերքել է այն պնդումները, թե ինքն աշխատել է Ռուսաստանի կամ որևէ այլ պետության հետ իր հետաքննությունների շրջանակում:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ WikiLeaks-ի հիմնադիր Ջուլիան Ասանժը հայտարարել էր, թե ԱՄՆ Դեմոկրատական կուսակցության ազգային կոմիտեի նամակների և Հիլարի Քինթոնի ընտրական շտաբի նախկին ղեկավար Ջոն Փոդեստայի էլեկտրոնային նամակագրության ինտերնետ ռեսուրսը Ռուսաստանը չի եղել:

Основатель WikiLeaks Джулиан Ассанж заявил, что причиной обвинений России во вмешательстве в выборы в США была попытка лишить легитимности избранного президента Дональда Трампа.
«Они пытаются лишить Трампа легитимности. Они пытаются сказать, что избранный президент не является законным президентом», — сказал Ассанж во время интервью в посольстве Эквадора в Лондоне, пишет Gazeta.ru со ссылкой на газету Hill.
Он также опроверг сотрудничество в ходе своих расследований с Россией или каким-либо другим государством.
Ранее сообщалось, что основатель WikiLeaks Джулиан Ассанж заявил, что источником интернет-ресурса по письмам национального комитета Демократической партии США и по электронной переписке главы штаба экс-госсекретаря Хиллари Клинтон Джона Подесты была не Россия.