Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության ղեկավար Դմիտրի Մեդվեդևի հրավերով հունվարի 24-ին երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն:
Այցի շրջանակում Կարեն Կարապետյանը Մոսկվայում հանդիպում կունենա ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևի հետ: Նախատեսվում է քննարկել հայ-ռուսական համագործակցության օրակարգը:
ՀՀ և ՌԴ վարչապետները կանդրադառնան նաև Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում երկու երկրների ինտեգրացիոն համագործակցությանը, ինչը կնպաստի տարբեր ուղղություններով հայ-ռուսական փոխգործակցության ամրապնդմանն ու խորացմանը, հայտնում է կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
ՌԴ վարչապետի մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ բանակցությունների արդյունքում նախատեսվում է ստորագրել մի շարք միջկառավարական և միջգերատեսչական փաստաթղթեր` ուղղված ռուս-հայկական հարաբերությունների ամրապնդմանը տարբեր ոլորտներում:
Վարչապետների նախորդ հանդիպումը տեղի է ունեցել 2016-ի հոկտեմբերիին: Բելառուս աշխատանքային այցի շրջանակում Հայաստանի վարչապետ Կարեն Կարապետյանը Մինսկում առանձնազրույց է ունեցել Ռուսաստանի կառավարության ղեկավար Դմիտրի Մեդվեդևի հետ:
Հայաստանի վարչապետը հոկտեմբերի 27-ին Բելառուսի մայրաքաղաքում մասնակցել է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հերթական նիստին: ԵԱՏՄ անդամ պետությունների կառավարությունների ղեկավարների` նեղ կազմով նիստին հաջորդել են ընդլայնված կազմով խորհրդի աշխատանքները:

Премьер-министр Армении Карен Карапетян по приглашению председателя правительства Российской Федерации Дмитрия Медведева 24 января с двухдневным официальным визитом отправится в Россию. Подробности передает пресс-служба главы армянского государства.
В рамках визита Карапетян в Москве встретится с премьер-министром РФ Медведевым. Планируется обсудить повестку дня армяно-российского сотрудничества.
В повестке дня – актуальные вопросы российско-армянского сотрудничества в торгово-экономической, энергетической, транспортной, гуманитарной сферах, реализация совместных инвестиционных проектов.
Премьеры Армении и РФ коснутся также интеграционного сотрудничества двух стран в рамках Евразийского экономического союза (ЕАЭС), что будет способствовать укреплению и углублению армяно-российского взаимодействия по различным направлениям, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
как передает пресс-служба российского кабмина, по итогам переговоров планируется подписание ряда межправительственных и межведомственных документов, направленных на укрепление российско-армянских отношений в различных областях.
Последний раз премьер-министр Армении провел переговоры с Дмитрием Медведевым «на полях» Евразийского межправительственного совета 28 октября 2016 года в Минске. Собеседники придали важность шагам по еще большему углублению двусторонних торгово-экономических связей с учетом того, что вовлеченность Армении России в ЕАЭС предоставляет новые возможности и перспективы.