Չինաստանի Հեյլունցզյան գավառում, որը սահմանակից է Ռուսաստանին, տեղակայվել են DF-41 միջմայրցամաքային բալիստիկ հրթիռներ` արվել են լուսանկարներ, հայտնում է ՌԲԿ-ն Global Times-ի վրա հղումով:
Պարբերականը հղում է անում լուսանկարներին, որոնք արել են «Հոնկոնգի և Թայվանի որոշ ԶԼՄ-ներ»: Ըստ թերթի, ռազմական վերլուծաբանները կարծում են, որ դա երկրորդ DF-41 ռազմավարական հրթիռային բրիգադն է, որը կտեղակայվի Չինաստանի հյուսիս-արևելքում:
Նշվում է, որ հրթիռի տեղակայումը գաղտնի է պահվում: Փորձագետները կարծում են, որ Չինաստանն ավարտել է DF-41-ի մշակումն ու արտադրությունը, սակայն հաստատված տեղեկություն Չինաստանում DF-41-ի առկայության մասին դեռ չկա:
Որոշ ԶԼՄ-ներ հայտարարել են, որ չինացի զինվորականները միտումնավոր են բացահայտել DF-41-ի առկայությունը և կապել են դա ԱՄՆ նախագահ Թրամփի երդմնակալության հետ: Նրանց կարծիքով, Պեկինը պատասխանել է դրանով Թրամփի սադրիչ հայտարարություններին Չինաստանի վերաբերյալ:

В китайской провинции Хэйлунцзян, которая граничит с Россией, сделаны фотографии с межконтинентальной баллистической ракетой DF-41, передает РБК со ссылкой на Global Times.
Издание ссылается на снимки, сделанные «некоторыми гонконгскими и тайваньскими СМИ». Согласно данным газеты, военные аналитики считают, что это вторая стратегическая ракетная бригада DF-41, которая будет размещена на северо-востоке Китая.
Отмечается, что размещение ракеты засекречено. Эксперты полагают, что Китай завершил исследование и производство DF-41. Однако подтвержденной информации о наличии у Китая DF-41 нет.
Некоторые СМИ заявили, что китайские военные намеренно раскрыли наличие DF-41 и связали это с инаугурацией американского президента Дональда Трампа. По их мнению, Пекин ответил на провокационные ремарки Трампа относительно Китая.