Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ ՌԴ և ԱՄՆ նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի և Դոնալդ Թրամփի հեռախոսազրույցը կարող է տեղի ունենալ հունվարի 28-ին, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Պեսկովը դրական է պատասխանել լրագրողների համապատասխան հարցին:
Ավելի վաղ NBC-ի թղթակից Հեյլի Ջեքսոնը ԱՄՆ վարչակազմում աղբյուրների վրա հղումով հայտարարել էր, որ Դոնալդ Թրամփը մտադիր է երդմնակալությունից հետո առաջին հեռախոսազրույցն ունենալ ՌԴ նախագահ Պուտինի հետ: Թրամփն ինքը Fox News-ին տված հարցազրույցում ակնարկել էր, որ առաջիկայում հեռախոսազրույց է ունենալու Պուտինի հետ:
Պուտինն ու Թրամփը մեկ անգամ արդեն խոսել են հեռախոսով: Դա տեղի է ունեցել 2016-ի նոյեմբերի 14-ին` նախագահական ընտրություններում հանրապետական թեկնածուի հաղթանակից հետո:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Ֆինլանդիան պատրաստ է կազմակերպել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հանդիպումը: «Մենք պատրաստ ենք այդպիսի հանդիպում կազմակերպել Արկտիկական խորհրդի գագաթնաժողովի շրջանակում, եթե քաղաքական իրավիճակը տրամադրի դրան»,-ասել էր Ֆինլանդիայի վարչապետը:

Телефонный разговор президента РФ Владимира Путина и президента США Дональда Трампа может состояться 28 января. Об этом заявил пресс-секретарь российского президента Дмитрий Песков, пишет РИА Новости.
Ранее телеканал CNN сообщил, что переговоры президентов России и США пройдут 28 января.
Сам Трамп в интервью Fox News заявил, что намерен в ближайшее время пообщаться с российским лидером, при этом конкретную дату телефонного разговора он не назвал. Президент США пообещал, что приложит все усилия, чтобы нормализовать отношения между странами.
«Если мы поладим с Россией, это замечательно. Это хорошо для России, это хорошо для нас», — отметил Трамп. По словам американского президента, США и Россия могли бы вместе «вышибить дух» из запрещенной в обеих странах террористической группировки «Исламское государство».
Владимир Путин и Дональд Трамп уже общались по телефону 14 ноября, после победы республиканца на президентских выборах.