ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ժողովրդի թշնամիներ է հայտարարել մի շարք առաջատար ամերիկյան լրատվամիջոցներին կեղծ նորությունների հրապարակման պատճառով:
«ԶԼՄ-ները, որոնք կեղծ նորություններ են տարածում` The New York Times-ը, NBC-ը, ABC-ին, CBS-ը, CNN-ը, իմ թշնամիները չեն, դրանք ամերիկյան ժողովրդի թշմնամիներն են»,-գրել է Թրամփը Twitterում:
Դոնալդ Թրամփը բազմիցս է հանդիմանել ամերիկյան ԶԼՄ-ներին կեղծ տեղեկատվություն տարածելու համար: Աշխատանքի նախարարի թեկնածուին ներկայացնելիս նախագահը քննադատել է CNN-ի լրագրողներին «ատելության և կանխակալ վերաբերմունքի համար» իր հանդեպ: Թրամփը նաև «անհեթեթություն» է համարել հաղորդագրությունները ՌԴ հետ կապերի մասին:

18 Февраль 2017 - 06:57 AMT
Президент США Дональд Трамп назвал ряд ведущих американских СМИ врагами народа из-за публикации ложных новостей.
«СМИ, распространяющие фальшивые новости (The New York Times, NBC, ABC, CBS, CNN), — это не мои враги, это враги американского народа!» — написал Трамп в своем микроблоге Twitter.
Дональд Трамп неоднократно упрекал американские СМИ в распространении фальшивой информации. На пресс-конференции, приуроченной к представлению кандидата на пост министра труда, президент раскритиковал журналистов CNN за «ненависть и предвзятость» по отношению к нему. Трамп также назвал «ерундой» сообщения о связях администрации с Россией.