ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները Հայաստան կայցելեն մարտի 27-ին: Այդ մասին հայտարարել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Հունաստանի արտգործնախարար Նիկոս Կոցիասի հետ հանդիպումից հետո:
«Մարտի 27-ին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները կայցելեն Հայաստան, կլինեն նաև Լեռնային Ղարաբաղում: Նրանք կփորձեն առաջ մղել գործընթացը», – ասել է ՀՀ արտգործնախարարը, հայտնում է Aysor.am-ը:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիսկոնտին (Ֆրանսիա) և Ռիչարդ Հոգլանդը (ԱՄՆ) մարտի 11-ին կմեկնեն Ադրբեջան: Այս մասին տեղեկացրել է Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովը:

Сопредседатели Минской группы ОБСЕ посетят Армению 27 марта. Об этом заявил глава МИД Армении Эдвард Налбандян.
«27 марта сопредседатели Минской группы ОБСЕ посетят Армению. Они посетят также Нагорный Карабах, попытаются продвинуть процесс», – сказал Налбандян на пресс-конференции по итогам переговоров с главой МИД Греции Никосом Коциасом, передает Aysor.am.
Ранее сообщалось, что сопредседатели Минской группы ОБСЕ Игорь Попов (РФ), Стефан Висконти (Франция) и Ричард Хогланд (США) 11 марта совершат визит в Азербайджан. Об этом сообщил министр иностранных дел Азербайджана Эльмар Мамедъяров.