ՕՐՕ դաշինքի համամասնական ցուցակը գլխավորող Սեյրան Օհանյանն ասել է, որ իր ղեկավարման տարիներին բանակում արմատական փոփոխություններ են կատարվել, և կոռուպցիոն ռիսկերը հասցվել են նվազագույնի:
«Չնայած կադրային փոփոխություններին՝ բանակն այսօր իր առջև դրված խնդիրները իրականացնում է: Զորային կառույցը տեղում է, զորային կառույցի ղեկավարները հմուտ են, գիտեն իրենց գործը և կատարում են», – ընդգծել է Օհանյանը, գրում է Aysor.am-ը:
«Զինված ուժերի բաշխումը զորակոչի ժամանակ այսօր կատարում ենք վիճակահանությամբ, այդ ուղղությամբ ես համապատասխան աշխատանքներ տարել եմ», – ընդգծել է նա:
Օհանյանը հավելել է, որ մի շարք փոփոխություններ է իրականացրել բանակում, մինչդեռ, ելնելով ծառայողական գաղտնիքից, չի կարող բոլորի մասին բարձրաձայնել:
ՕՐՕ դաշինքը («Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինք) կառավարման համակարգում արմատական բարեփոխումներ է իրականացնելու: Այդ մասին հայտարարել է Սեյրան Օհանյանը ընտրողների հետ հանդիպմանը:

Former defense minister Seyran Ohanyan, who currently heads the proportional list of Ohanyan-Raffi-Oskanian (ORO) bloc, said on Saturday, March 11 that radical changes have been made in the army and corruption risks have been minimized under his tenure.
“Despite the reshuffle, the army currently lives up to its objectives,” Ohanyan said, according to Aysor.am.
“The armed forces are managed by skilled commanders, who know their job and are doing it well. "
Also, Ohanyan took credit for having contributed to the fair distribution of soldiers during drafting by sortition.
He claimed to have implemented a number of reforms in the army, but failed to divulge details due to confidentiality reasons.
Speaking to supporters gathered in the towns of Charentsavan and Hrazdan in the framework of ORO’s election campaign on Friday, Ohanyan said Armenia won’t make Georgia’s mistakes and will instead link the country’s development to Russia.