ԵԼՔ դաշինքն ընդունում է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի՝ կուսակցությունների առաջին համարների միջև հեռուստաբանավեճ անցկացնելու մասին առաջարկը:
ԵԼՔ դաշինքի մամուլի խոսնակ Տիգրան Ավինյանը PanARMENIAN.Net-ի հետ զրույցում հայտնեց, որ բանավեճի հնարավորությունը, ժամկետն ու ֆորմատը դեռևս ճշտվում են, սակայն ԵԼՔ դաշինքը պատրաստ է ցանկացած ֆորմատի բանավեճի, քանի որ կարծում է, թե քաղաքական դաշտում բանավեճերի բաց գոյություն ունի:
«Նիկոլ Փաշինյանի և Արմեն Աշոտյանի միջև բանավեճի մեր առաջարկը մերժվել է, բայց եթե իրանց կողմից լինեն հստակ քայլեր, մեզ համար մեծ տարբերություն չկա բանավեճի մասնակիցների առումով, պատրաստ ենք մասնակցել», – ասաց Ավինյանը:
ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանն առաջարկել էր, որ հեռուստաբանավեճի մասնակցեն բոլոր կուսակցությունների միայն առաջին համարները: ՀՀԿ ցուցակը գլխավորում է պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը, ԵԼՔ-ինը՝ պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը:

Armenia’s YELQ bloc is accepting the proposal of Republican Party’s deputy chairman Armen Ashotyan on holding TV debates among candidates heading the proportional lists of parties and alliances.
Parliamentary elections will be held on April 2. Nine parties and alliances running for seats at the National Assembly have already launched their election campaigns.
In a conversation with PanARMENIAN.Net, YELQ spokesman Tigran Avinyan said the possibility, date and format of the debate are being checked, but that the alliance is ready for any format given the lack of debates on Armenia’s political arena.
“Our proposal of holding a debate between Nikol Pashinyan – who comes in the third on YELQ's proportional list – and RPA’s Ashotyan was rejected, but in case they make clear moves, there is no big difference in terms of the debate participants,” Avinyan said.