Ապրիլին կայանալիք ԱԺ ընտրություններից հետո չի բացառվում, որ «Հայկական վերածնունդ» կուսակցությունը գործակցի ՀՀԿ-ի հետ: Այս մասին ասել է Վայոց Ձորի ու Սյունիքի մարզերից ՀՎԿ-ի ցուցակով առաջադրված պատգամավորի թեկնածու Արմեն Հարությունյանը:
«Մենք ունենք մաքսիմում ու մինիմում սպասելիք այս ընտրություններից, մաքսիմումն ամբողջական իշխանություն ձևավորելն է: Մենք կոալիցիա կկազմենք, երբ կունենանք իրական ազդեցություն գործընթացների վրա»,- ասել է նա, գրում է Aravot.am-ը:
Ավելի վաղ ՕԵԿ խմբակցության ղեկավար Մհեր Շահգելդյանն ԱԺ ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել էր,, թե «Հայկական վերածնունդ» կուսակցությունը (ՀՎԿ) կգնա կոալիցիայի, եթե իրական ազդեցություն ունենա քաղաքական որոշումների վրա:Նա նաև չէր բացառել, որ շատ ձայներ հավաքելու դեպքում ՀՎԿ-ն կարող է կոալիցիա ձևավորել:
Պատգամավորի թեկնածուն խոսել է նաև տարածաշրջանի խնդիրների մասին:
«Ես պատրաստ եմ մեր տարածաշրջանի ձայնը լինել ԱԺ-ում, որովհետև այսօր խորհրդարանում խոսող պատգամավորի խնդիր էլ ունենք: Մեր տարածաշրջանում խնդիրները բազմաբնույթ են՝ գործազրկություն, արտագաղթ, ես պատրաստ եմ այդ խնդիրները բարձրաձայնել»,- ասել է Արմեն Հարությունյանը:
Անդրադառնալով մարզում ցուցակագրումներին ու քվեների դիմաց փող բաժանելուն՝ պարոն Հարությունյանն ասել է. «Ինչ ասում են Երևանում ու մյուս մարզերում, նույնը տարածվում է նաև մեր մարզի վրա, խոսակցությունները հասնում են, դրանց իրական կամ ոչ իրական լինելու վերաբերյալ չեմ կարող որևէ բան ասել: Երևի թե առանց կրակ ծուխ չի լինում: Ժողովրդի մեջ լուռ բզզոց կա թվերի մասին, ցուցակագրումների մասին»:

After the parliamentary elections in April, there is a possibility for Armenian Renaissance to cooperate with the ruling Republican Party (RPA), candidate for the National Assembly Armen Harutyunyan said.
“We have maximum and minimum programs and expectations from these elections,” Harutyunyan said, according to Aravot.
“Our maximum goal is to form a full government,” he said, adding, however, that the party is ready to join a coalition only in the event of having a real impact on political processes.
Earlier, MP Mher Shahgeldyan also said that Armenian Renaissance will join a coalition only if the party can have a real influence on political decisions.
At the parliamentary elections slated for April 2, the Armenian Renaissance’s list is headed by Artur Baghdasaryan, the leader of the Rule of Law party, which was renamed to Armenian Renaissance in 2015. Also included in the list are Shahgeldyan, Heghine Bisharyan, as well as Hovhannes Margaryan and Ishkhan Khachatryan.