Ահաբեկչությունն այնպիսի չարիք է, որը կարող է հայտնվել ցանկացած վայրում: Նման տեսակետ է հայտնել Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը «Միր» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում անդրադառնալով Լոնդոնում մարտի 22-ին տեղի ունեցած ահաբեկչությունը:
«Միշտ պետք է զգոն լինել: Պետք է անընդհատ միջոցներ ձեռնարկել: Ես հիանալի հասկանում եմ, որ և՛ Լոնդոնում, և՛ Փարիզում շատ միջոցներ են ծախսվում անվտանգության համար, բայց ահաբեկչությունն իրականում հանցագործություն է, որն անհնար է կանխատեսել: Մի բան է, երբ կա տեսանելի թշնամի: Մեկ այլ բան, երբ փախստականների անվան տակ Եվրոպա կարող են ներթափանցել մարդիկ, որոնք բոլորովին այլ խնդիր ունեն: Դրա դեմ շատ դժվար է պայքարել»,- ասել է Սարգսյանը:
Ավելի վաղ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության վարչապետ Թերեզա Մեյին՝ մարտի 22-ին Լոնդոնում տեղի ունեցած հարձակման և դրա հետևանքով անմեղ զոհերի ու վիրավորների կապակցությամբ:
Մարտի 22-ին ավտոմեքենան, որի ղեկին ահաբեկիչ էր նստած, վրաերթի է ենթարկել անցորդներին, այդ թվում 3 ոստիկանի: Պատահարը տեղի է ունեցել Լոնդոնի Վեսթմինսթերյան կամրջին: Վարորդը լքել է մեքենան Բրիտանիայի խորհրդարանի շենքի մոտ, իսկ հետո դանակով հարձակվել է քաղաքացիական հագուստով ոստիկանների վրա և փորձել է ներթափանցել խորհրդարան: Իրավակարգի պաշտպանները ոչնչացրել են հարձակվողին:

Armenian president Serzh Sargsyan has said in an interview with Mir TV that it is impossible to predict terrorist attacks.
“Terrorism can happen anywhere, therefore, you need to be watchful and take all measures at all times” Sargsyan said.
“I understand very well that in London and Paris a lot of money is spent on security, but this crime cannot really be foreseen."
“It's one thing when you have a visible enemy. But it's another thing when people sneak into Europe as refugees but turn out to have a completely different task. It’s really hard to fight these phenomena," the president added.
Before he killed at least four people in Britain's deadliest attack since the 2005 London bombings, Khalid Masood was considered by intelligence officers to be a criminal who posed little serious threat. He sped across Westminster Bridge on Wednesday, March 22, plowing down pedestrians with a hired car before running into the parliamentary grounds and fatally stabbing an unarmed policeman. He was shot dead by police.