«Ծառուկյան» դաշինքը գլխավորող Գագիկ Ծառուկյանը հերքել է տեղեկությունն այն մասին, որ պատրաստվում է կոալիցիա կազմել ՀՀԿ-ի հետ:
«2015-ին տեսա՞ք ինչ կատարվեց: 50+1% է անհրաժեշտ, եթե, ասենք, 48 հավաքեմ, ես կորոշեմ` որ ուժի հետ կոալիցիա կկազմեմ: Չեմ ուզում կորցնեմ իմ ժողովրդի վստահությունը»,- ասել է նա, մեջբերում է Yerkir.am-ը:
Ծառուկյանը շեշտել է, որ իրեն կոալիցիա կազմելու առաջարկ նախկինում էլ արել են, սակայն մերժել է:
Մարտի 23-ին Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարել է, որ պատրաստ է կոալիցիա կազմել ՀՀ այլ քաղաքական ուժերի հետ: «Առաջին խնդիրը 15 կետն է իմ ժողովրդի համար․ կլինի դա՝ կլինի կոալիցիա, չի լինի՝ ուրեմն ոչ մեկի հետ էլ դաշինքը չի գործակցի: Ես իմ պատիվը չեմ վաճառում և այսօր ես կարիք չունեմ քաղաքականության մեջ լինել պաշտոնի համար, իմ խնդիրը հետևյալն է՝ իմ ժողովրդին պարտք ունեմ տալու: Եթե իմ գործընկերները, կոալիցիա կազմողները կհամաձայնվեն, որ իմ 15 կետը կատարվի՝ ուրեմն կկազմեմ, եթե չէ՝ ուրեմն ոչ մեկի հետ էլ չեմ կազմի կոալիցիա», – ասել է Ծառուկյանը:

Лидер блока «Царукян» преприниматель Гагик Царукян опроверг сведения о том, что он собирается создать коалицию с правящей Республиканской партией Армении (РПА). Об этом он заявил на встрече с избирателями в городе Веди Араратской области.
«Скажем, я наберу 48%, 50%, но должно быть 50+1. Я же могу тогда пойти на сотрудничество с какой-то силой, чтобы мы создали систему, поменяли законы? Если я не наберу 50+1, то сам решу, с кем составить коалицию. Разве я сказал, что составлю коалицию с властями?», – сказал Царукян, пишет Yerkir.am.
Он отметил, что ранее также получал предложения о создании коалиции, однако не соглашался.
22 марта Гагик Царукян заявил, что нет никаких ограничений, он войдет в коалицию с той силой, которая согласится воплотить в жизнь 15 пунктов предвыборной программы блока «Царукян», и неважно – это Республиканская партия Армении или какая-то иная сила. «Самое главное, чтобы я смог выполнить то обещание, которое дал народу. Неважно, какая эта сила, самое главное, чтобы она согласилась вместе с нами осуществить все 15 пунктов предвыборной программы», – отметил тогда Гагик Царукян.