Մարտի 27-ին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիսկոնտիին (Ֆրանսիա), Ռիչարդ Հոգլանդին (ԱՄՆ) և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկին։
Քննարկվել են ղարաբաղյան կարգավորման գործընթացն առաջ մղելուն ուղղված քայլերը, շեշտվել է Վիեննայի և Սանկտ-Պետերբուրգի գագաթաժողովներին կայացված որոշումների իրագործման անհրաժեշտությունը։
Համանախագահները ներկայացրել են Բաքվում ունեցած հանդիպումները։
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիսկոնտին (Ֆրանսիա) և Ռիչարդ Հոգլանդը (ԱՄՆ) մարտի 11-ին Բաքվում են եղել: Այնտեղ կայացած մամուլի ասուլիսումԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ռիչարդ Հոգլանդը հույս է հայտնել, որ մոտ ապագայում Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների հանդիպում կկայանա՝ ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման շրջանակում:

Foreign minister Edward Nalbandian on Monday, March 27 met the OSCE Minsk Group co-chairs in Yerevan to discuss the settlement of the Nagorno Karabakh (Artsakh) conflict.
At the meeting, the sides dwelled upon the moves aimed at pushing the negotiation process forward, stressing the importance of adhering to the agreements reached at summits in Vienna and Saint Petersburg.
Also, the co-chairs briefed the Armenian foreign policy chief on the result of meetings they held in Azerbaijan on March 11.
Ambassadors Igor Popov of Russia, Stephane Visconti of France and Richard Hoagland of the United States, as well as Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk were in Baku on March 11, where the U.S. envoy expressed hope that a meeting between the Armenian and Azerbaijani presidents will be organized in the near future.