Սիրիական Հոմսում ուղևորատար երթուղային միկրոավոտբուսի պայթյունի հետևանքով 5 մարդ է զոհվել, 6-ը՝ վիրավորվել է: Այդ մասին հայտնել է քաղաքի առողջապահության վարչությունը:
Ըստ նախնական տվյալների, գրոհի համար օգտագործվել է ինքնաշեն պայթուցիկ սարք, գրում է Lenta.ru-ն սիրիական SANA-ի վրա հղումով:
Փետրվարի 25-ին Հոմսում, որը կառավարական զորքերի հսկողության տակ է, կրկնակի ահաբեկչություն տեղի ունեցավ: Մահապարտ ահաբեկիչները ներխուժել էին ռազմական հաստատությունների շենքեր: Հարձակման զոհ դարձավ 34 մարդ, այդ թվում Հոմսի ռազմական անվտանգության վարչության պետ, գեներալ Դահաբուլը: Ահաբեկչության պատասխանատվությունը ստանձնելց ահաբեկչական «Հեյաթ Թահրիր աշ Շամը»:

29 Март 2017 - 13:35 AMT
В результате взрыва бомбы в пассажирском микроавтобусе в сирийском городе Хомс погибли пять человек, шесть получили ранения. Об этом сообщает городское управление здравоохранения.
По предварительным данным, при совершении атаки было использовано самодельное взрывное устройство, пишет Lenta.ru со ссылкой на агентство SANA.
25 февраля в Хомсе, находящемся под контролем правительственных войск, произошел двойной теракт. Террористы-смертники (по разным данным, от двух до шести человек) подорвались возле зданий военных учреждений. Жертвами нападения стали не менее 34 человек, в том числе начальник управления военной безопасности по провинции Хомс генерал Хасан Даабуль.