ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը քվեարկեց ԱԺ ընտրություններին:
Ընտրություններում գրանցվելու համար օգտագործվող սարքը չճանաչեց Սարգսյանի կենսաչափական անձնագրի տվյալները, ինչից հետո նախագահը տվեց հանձնաժողովի անդամին սովորական անձնագիրը:
Դժվարություններ եղան նաև մատնահետքը նույնականացնելու հարցում. դա հաջողվեց անել մի քանի փորձից հետո միայն:
Լրագրողների հետ կարճ շփման ընթացքում նախագահը հայտարարեց, թե քվեարկելու ժամանակ մտածել է այն մասին, որ խաղաղությունից թանկ բան չկա, ու «ամեն ինչ անելու ենք, որ մեր սահմաններին հանդարտություն լինի, ու այդ սահմանները լինեն անձեռնմխելի»:
Պատասխանելով ՀՀԿ շանսերի վերաբերյալ հարցին՝ նախագահն ասաց, որ շանսեր գնահատելու ժամանակը չէ, այլ՝ քվեներ հավաքելու:

The President of Armenia, Republican Party chair Serzh Sargsyan cast a ballot in the elections to the National Assembly.
Some issues occurred before the vote: the technical equipment failed to recognize the president’s biometric passport. The problem was solved within 2 minutes.
Following the vote, the President told journalists that his first thought when casting a ballot was about peace: “There’s nothing more important, and we’ll do our utmost to preserve the peace and inviolability of our borders.”
Asked to assess the chances of the Repiblican Party, the President said, “Now’s not the time to assesses the chances, now’s the time to get votes.”