ՀՀ Ազգային ժողովի ընտրությունների օրը՝ ապրիլի 2-ի՝ ժամը 17-ի դրությամբ, ՀՀ ոստիկանությունում գրանցվել է ենթադրյալ ընտրախախտումների վերաբերյալ 84 հաղորդում, որոնցից 9-ը ուղարկվել է նախաքննության, 23-ը գտնվում է նյութերի նախապատրաստման, 52-ը՝ ստուգման փուլում:
ՀՀ Ոստիկանության հաղորդմամբ, հաղորդումներից 28-ը ստացվել է Երևանում, 7-ը՝ Կոտայքի. 9-ը՝ Լոռու, 7-ը՝ Շիրակի, 2-ը՝ Արմավիրի, 11-ը՝ Տավուշի, 10-ը՝ Արարատի, 1-ը՝ Սյունիքի, 4-ը՝ Գեղարքունիքի, 5-ը՝ Վայոց ձորի մարզերում:
Ավելի վաղ հաղորդվել է, ոչ ապրիլի 2-ի՝ ժամը 15:00-ի դրությամբ ՀՀ գլխավոր դատախազության աշխատանքային խումբն ուսումնասիրել է քվեարկության ընթացքում ընտրական իրավախախտումների վերաբերյալ 970 հրապարակում:
Հայաստանի խորհրդարանական ընտրություններում ժամը 17:00-ի դրությամբ քվեարկել է 1 մլն 317 936 ընտրող կամ 50,93%-ը:

2 Апрель 2017 - 14:38 AMT
В полицию Армении 2 апреля по положению на 17:00 часов (по местному времени) поступили 84 сообщения о предполагаемых избирательных нарушениях на парламентских выборах, 9 из которых были направлено в расследование, по 23 готовятся материалы, а 52 находятся на этапе проверки.
Из поступивших сообщений 28 касались инцидентов в Ереване, 7 – в Котайке, 9 – в Лори, 7 – в Шираке, 2 – в Армавире, 11 – в Тавуше, 10 – в Арарате, 1 – в Сюнике, 4 – в Гегаркунике и 5 – в Вайоц Дзоре.
Рабочая группа при Генеральной прокуратуре Армении по положению на 15:00 2 апреля изучила 970 публикаций об избирательных нарушениях. Об этом сообщили в пресс-службе ведомства.