Ընտրությունների արդյունքները կարելի է հաջողություն համարել այն 120.000 և ավելի քաղաքացիների համար, որոնք իրենց ազատ կամքով ՝ առանց վախենալու, առանց կասկածի, գնացել ու քվեարկել են ԵԼՔ դաշինքի օգտին: Այդ մասին ասել է դաշինքը գլխավորող Էդմոն Մարուքյանը «Ազատություն» ռադիոկայանի եթերում։
«Յուրաքանչյուր ձայն, որ տրվել է ԵԼՔ-ին, պահել ենք, այդ ձայնը հասել է տեղ, այս առումով մենք ընտրությունները չընդունելու բան չունենք: Մենք այդ 120.000 մարդկանց ներկայացուցիչն ենք 6-րդ գումարման Ազգային ժողովում», -ասել է նա։
Էդմոն Մարուքյանը նշել է, որ իրենք լցոնումներ, կրկնաքվեարկության դեպքեր չեն գրանցել։ «Արձանագրել ենք միայն ընտրակաշառքի դեպքերը, որի մասին համատարած ասվել է, ահազանգել ենք, արձանագրել ենք որոշակի տեխնիկական խախտումներ», – ասել է նա։

Edmon Marukyan, who tops the proportional list of YELQ bloc, said on Monday, April 3 that he sees no reason not to accept the election results.
“Election results can be considered a success for the more than 120,000 citizens who voted for YELQ of their own free will, without fear and doubts,” Marukyan told Azatutyun TV.
“We represent those 120,000 people in the 6th convocation National Assembly.”
Marukyan said they have registered no cases of ballot stuffing or double voting, having only reported on bribery and some technical malfunctions.
The bloc’s own preliminary calculations reveal that at least nine candidates will have seats at the parliament.