Հանրության բոլոր հատվածների համար անվիճելի է, որ ապրիլի 2-ին տեղի ունեցած հերթական խորհրդարանական ընտրություններն անցկացվեցին ավելի բարձր մակարդակով, քան նախորդ տարիներին: Այս մասին ասվում է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի ուղերձում, որը տեղադրվել է նրա ֆեյսբուքյան էջում:
«Շնորհակալ եմ ընտրությանը մասնակցած ՀՀ բոլոր քաղաքացիներին իրենց ակտիվ և պատասխանատու քաղաքացիական դիրքորոշումը դրսևորելու համար: Այն քվեն, որ ստացել է մեր թիմը, պարտավորեցնում է: Մենք հստակորեն գիտակցում ենք այն պատասխանատվությունը, որը ստանձնում ենք և հաստատակամ ենք ժողովրդի կողմից մեզ տրված փոփոխությունների մանդատը կյանքի կոչելու»,-ասվում է ուղերձում:
Վարչապետը նշել է նաև, որ առջևում սպասվում է հետևողական և քրտնաջան աշխատանք:
«Անկասկած, անելիքները շատ են, սակայն մենք չենք վախենում դժվար ճանապարհից: Կարող են ամպագոռգոռ հնչել խոսքերս, բայց ասում եմ սրտիս խորքից: Խոսք եմ տալիս չխնայել ջանք ու եռանդ, որպեսզի ստեղծենք Նոր Հայաստան, որպեսզի մեր երկրի ամեն քաղաքացի իրեն ավելի լավ զգա, քան նախկինում»,-ասվում է Կարեն Կարապետյանի ուղերձում:

Prime minister Karen Karapetyan said on Tuesday, April 4 that Sunday’s parliamentary elections were “indisputably” held at a higher level than in previous years.
“I am thankful to all the Armenian citizens who went to the polls to express their civil position,” Karapetyan, who is also the first deputy chairman of the ruling Republican Party, said in a Facebook post.
“We clearly understand the responsibility we are assuming and are determined to bring to life the mandate of changes people entrusted us with.”
Also, the premier said consistent and hard work lies ahead, adding that each citizen of the country “will feel better than before in the new Armenia we are going to create.”