Հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը դիտարկում է Երևանի ավագանու առաջիկա ընտրություններին որպես քաղաքապետի թեկնածու առաջադրվելու հարցը։ Այս մասին հայտարարել է ինքը «Երկիր ծիրանի» նորաստեղծ կուսակցության ղեկավարը, հայտնում է «Ազատություն» ռադիոկայանը:
Երևանի ավագանու ընտրությունները կայանալու են մայիսի 14-ին:
Նա չի բացառել, որ կուսակցությունը կմասնակցի Երևանի ավագանու ընտրություններին:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ ԵԼՔ դաշինքում չեն քննարկել Նիկոլ Փաշինյանի թեկնածությունը Երևանի քաղաքապետի ընտրություններում առաջադրելու հարցը։
Հանրապետական կուսակցությունը քաղաքապետի իր թեկնածուին կառաջարկի ապրիլի 6-ին ՀՀԿ ԳՄ նիստի ժամանակ: Այդ մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Գագիկ Մինասյանը:

Lawmaker Zaruhi Postanjyan who recently created a new political party called Yerkir Tsirani (Land of apricot) said on Wednesday, April 5 that she is considering the issue of running for Yerevan mayor.
Yerevan municipal elections are slated for May 14.
Postanjyan didn’t rule out that the party may participate in the elections, RFE/RL Armenian Service reports.
Also Wednesday, YELQ bloc whose nine candidates made it to the Armenian National Assembly, said they haven’t discussed the nomination of MP Nikol Pashinyan in the upcoming mayoral elections.
The ruling Republican Party of Armenia (RPA) will unveil their candidate during an Executive Body session on Thursday.