Ստոկհոլմում բեռնատարը Ahlens Mall կենտրոնի հարևանությամբ մխրճվել է ամբոխի մեջ: Ոստիկանությունը հաղորդագրություն է ստացել միջադեպի մասին տեղական ժամանակով 14:53-ին:
Ըստ տեղական ոստիկանության պաշտոնական ներկայացուցիչ Տուվե Հեգգիի հայտարարության, պատահարի հետևանքով 3 մարդ է զոհվել, գրում է ՌԲԿ-ն Reuters-ի վրա հղումով: Արտակարգ պատահարը տեղի է ունեցել Դրոտտնինգատան գլխավոր հետիոտնային փողոցում:
Տեղական Aftonbladet-ը հայտնում է, որ պատահարի վայրում աշխատում է ոստիկանությունը: Ըստ ականատեսների, բեռնատարը մխրճվել է զբոսնող մարդկանց մեջ մեծ արագությամբ: Մեքենան կանգնել է՝ բախվելով խանութներից մեկի ցուցափեղկին:

7 Апрель 2017 - 13:26 AMT
В Стокгольме грузовик въехал в толпу людей у торгового центра Ahlens Mall. Полиция получила сообщение об инциденте в 14:53 по местному времени.
Согласно заявлению официального представителя местной полиции Туве Хэгга, в результате происшествия погибли три человека, пишет РБК со ссылкой на Reuters. ЧП произошло на Дроттнинггатан — главной пешеходной улице города.
Местное издание Aftonbladet сообщает с места событий, что два человека лежат на земле, на месте происшествия работает полиция. По словам очевидца, грузовик врезался в гуляющих людей на большой скорости. Машина остановилась после того, как въехала в витрину одного из магазинов.