«Երկիր ծիրանի» կուսակցությունը մասնակցելու է Երևանի ավագանու ընտրություններին: Տարածած հայտարարության մեջ մասնավորապես ասված է.
«Մեր նպատակն է համայն հայության մայրաքաղաք Երևանի քաղաքապետի պատասխանատու և պարտավորեցնող պաշտոնը ծառայեցնել ի բարօրություն ժողովրդի:
«Երկիր Ծիրանի» կուսակցությունը ժողովի որոշմամբ մասնակցելու է Երևանի ավագանու կազմավորման քաղաքական գործընթացին իր սեփական ցուցակով, որը գլխավորելու է Զարուհի Փոստանջյանը»:
Ավագանու ընտրություններին ԵԼՔ դաշինքի ցուցակը գլխավորող Նիկոլ Փաշինյանը ավելի վաղ հայտարարել էր, որ դաշինքը առաջարկ է արել Զարուհի Փոստանջյանին՝ գլխավորել «Ելք» դաշինքի ցուցակը, ձևավորել դաշինք՝ ԵԼՔ-«Երկիր ծիրանի» Զարուհի Փոստանջյանի կամ էլ իր գլխավորությամբ, սակայն Փոստանջյանը մերժել է բոլոր առաջարկները:

8 Апрель 2017 - 13:11 AMT
Возглавляемая Заруи Постанджян партия «Страна абрикоса» распространила заявление, сообщив об участии в предстоящих 14 мая выборах в Совет старейшин Еревана.
«Поздравляем наших сторонников и армян диаспоры в связи с тем, что партия «Страна абрикоса» представила заявку на участие в предстоящей политической борьбе.
Наша цель заключается в том, чтобы ответственная и обязывающая должность мэра столицы всего армянства – Еревана – служила в интересах народа.
Партия «Страна абрикоса» по решению Собрания примет участие в политическом процессе по формированию Совета старейшин Еревана по собственному списку, который возглавит Заруи Постанджян», – говорится в заявлении партии.
Ранее стало известно, что Армянская Революционная Федерация «Дашнакцутюн» (АРФД) , партия «Армянское возрождение», блок «Оганян-Раффи-Осканян» приняли решение не участвовать в выборах в Совет старейшин Еревана.