Միաժամանակ մի քանի ադրբեջանական մարզական պարբերականներում հաղորդագրություններ են հայտնվել, որ «Իդման Ադրբեջան» հեռուստաալիքի մեկնաբան Թարլան Շահինօղլուն ստիպված է եղել ազատվել աշխատանքից Հայաստանի հավաքականի և «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի հասցեին գովեստի խոսքերի համար:
Ըստ տեղեկատվության, պարբերականի ղեկավարությանը դուր չի եկել, որ Շահինօղլուն իր ֆեյսբուքյան էջում գովել է Մխիթարյանի խաղը՝ մեկնաբանելով «Մանչեսթեր Յունայթեդի» խաղը Անգլիայի Պրեմիեր լիգայում, գրում է Meydan.tv-ին:
Շահինօղլուին կանչել են ղեկավարության մոտ և բացատրություններ պահանջել: Երիտասարդ մեկնաբանը ներողություն չի խնդրել և որոշել է աշխատանքից ազատվելու դիմում գրել:
Շահինօղլուն այս տեղեկությունները հաստատել է: Ըստ նրա, նա ստիպված է եղել հեռանալ հեռուստաալիքից, որտեղ աշխատել է 6 տարի: «Իմ արկածը հեռուստաալիքի հետ ավարտվել է»,-ասել է լրագրողը:
Ըստ Futbol+ թերթի, Մխիթարյանի խաղը սոցցանցերում գովելուց հետո Շահինօղլուին այլևս չէին վստահում խաղեր մեկնաբանելը: Արդյունքում նա սպիպված եղավ դիմում գրել աշխատանքից ազատվելու մասին:
Ինքը մեկնաբանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է, որ աշխատանքից հեռանալու պատճառը կապ չունի Մխիթարյանի հետ: «Իմ հեռանալը Az TV-ից ոչ մի կապ չունի հայ ֆուտբոլիստի և նրա մասին իմ գրառման հետ: Խնդրում եմ չհավատալ նման լուրերին և չանհանգստացնել ինձ այդ առիթով: Չեմ ուզում ծիծաղից մեռնեմ նման բաներ կարդալով: Իհարկե, իմ հեռանալն իր պատճառներն ունի: Սակայն, կարող եք վստահ լինել, որ դա ոչ մի կապ չունի Հենրիխ Մխիթարյանի հետ»,-գրել է Շահինօղլուն:

Одновременно в нескольких азербайджанских спортивных изданиях появилось сообщение о том, что комментатор телеканала «Идман-Азербайджан» Тарлан Шахиноглу был вынужден уволиться с работы за его лестную оценку игры полузащитника сборной Армении и «Манчестер Юнайтед» Генриха Мхитаряна.
Согласно информации, руководству «Идман-Азербайджан» не понравилось, что Шахиноглу на своей странице в Facebook похвалил игру Мхитаряна, комментируя матч «Манчестер Юнайтед» в Английской премьер-лиге, пишет Meydan.tv.
Тарлан Шахиноглу был вызван к руководству, где от него потребовали объяснения. Молодой комментатор не стал извиняться и решил написать заявление об уходе.
Шахиноглу подтвердил факт своего ухода. По его словам, он был вынужден расстаться с телеканалом, где работал в течение 6 лет. «Мое приключение с телеканалом завершено», – сказал тележурналист.
По информации газеты Futbol+, после того как Шахиноглу в социальных сетях похвалил игру Генриха Мхтиаряна, руководство телеканала долгое время не доверяло ему комментировать матчи. В результате Шахиноглу был вынужден написать заявление об уходе.
Сам футбольный комментатор написал на своей странице в Facebook, что причина его ухода не связана с Мхитаряном.
«Мой уход с из Az.TV никак не связан с армянским футболистом и статусом о нем. Прошу, не верить подобным новостям и не беспокоить меня по этому поводу. Я не хочу умереть со смеху, читая подобное. Конечно же, мой уход имеет свои причины. Но можете быть уверены, что это никак не связано с Генрихом Мхитаряном…»,- написал Шахиноглу.