Իսրայելի ՌՕՈւ-ն գրոհել է օբյեկտներից մեկը Դամասկոսի միջազգային օդանավակայանում:
Հարձակման հետևանքով օդանավակայանի արվարձանում ուժեղ հրդեհ է բռնկվել: Ըստ նախնական տեղեկությունների, հարվածները հասցվել են այնտեղ տեղակայված ռազմակայանին: Հնարավոր զոհերի մասին տեղեկություններ չկան, գրում է «Կոմերսանտը» «Ալ Ալյամի» վրա հղումով:
Նշվում է, որ հարձակման ենթարկված ռազմակայանից օգտվում էին Իրանի աջակցությունը ստացող ուժերը: Նրանց մատակարարումն իրականացվում է Դամասկոս-Թեհրան օդային միջանցքով: Ըստ գործակալության աղբյուրների, հասցվել է 5 հարված:
Ապրիլի 21-ին Իսրայելն ավիահարված է հասցրել սիրիական ռազմակայանին Հոլանի բարձունքներից ոչ հեռու: Գրոհի են ենթարկվել Սիրիայի տարածքում տեղակայված 3 դիրք՝ ի պատասխան Իսրայելի կողմից վերահսկվող տարածքի հրետակոծման:

Израильские ВВС атаковали один из объектов в районе международного аэропорта в Дамаске.
В результате атаки в окрестностях воздушной гавани начался сильный пожар. По предварительной информации, ударам подверглась находящаяся там военная база. Информация о возможных жертвах и их числе отсутствует, пишет «Коммерсант» со ссылкой на «Аль-Алям».
Отмечается, что атакованную военную базу использовали силы, поддерживаемые Ираном. Их снабжали по воздушному коридору между Дамаском и Тегераном. По информации источников агентства, всего было зафиксировано пять ударов.
21 апреля Израиль нанес авиаудар по сирийской армии близ Голанских высот. Были атакованы три позиции на территории Сирии в ответ на артобстрел по контролируемой Израилем зоне.