ԱԺ «Ծառուկյան» կուսակցությունների դաշինք» խմբակցությունն ընդդիմադիր է լինելու: Այդ մասին հայտարարել է «Ծառուկյան» դաշինք խմբակցությունից պատգամավոր ընտրված ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը, որը պետք է ղեկավարի նաև խմբակցությունը:
«Եթե չենք հայտարարել, որ կոալիցիա ենք կազմում, ուրեմն ընդդիմություն ենք»,- ԱԺ 6-րդ գումարման նիստից առաջ ասել է նա լրագրողներին, հայտնում է Panorama.am-ը:
Նա խոստացել է ակտիվ աշխատել:
Անդրադառնալով այն հարցին, թե ինչպես կորոշվի դաշինքի ցուցակներով ընտրված 8 պատգամավորի մանդատի հարցը՝ Ծառուկյանն ասել է, որ բոլոր խոչընդոտները հարթվել են, հակասություններ չկան, իսկ նրանց ճակատագիրը կորոշի խմբակցությունը:
«Շատ լավ է լինելու, դուք մի անհանգստացեք»,- հավելել է նա:
Մայիսի 18-ին մեկնարկել է ապրիլի 2-ի խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքներով ձևավորված 6-րդ գումարման խորհրդարանի առաջին նիստը, որի ժամանակ նախորդ 131 պատգամավորն իր տեղը կզիջի նորընտիր 105 պատգամավորին:

Armenia's Tsarukyan bloc will be an opposition force in the 6th Convocation National Assembly, said lawmaker Gagik Tsarukyan, who will also head the bloc’s parliamentary faction.
“If no announcement on joining the coalition has been made, then we’re opposition,” Tsarukyan told reporters, according to Panorama.am.
The 6th Convocation National Assembly will consist of 105 lawmakers, including 58 from RPA, 31 from Tsarukyan bloc, nine from YELQ, and seven from the Armenian Revolutionary Federation – Dashnaktsutyun.
Newly-elected lawmakers from YELQ bloc were absent from the National Assembly hall as president Serzh Sargsyan addressed the first parliament session on Thursday, May 18.