Բաքվի մեկուսարանում պահվող ռուսաստանցի բլոգեր Ալեքսանդր Լապշինի գործով քննությունն ավարտվել է: Այդ մասին հայտնել է նրա փաստաբան Էդուարդ Չերնինը:
Ալեքսանդր Լապշինը ձերբակալվել է Մինսկում Ադրբեջանի հարցումով և արտահանձնվել Ադրբեջան:
«Այո, քննությունն ավարտվել է: Տոներից հետո (Ադրբեջանում մայիսի 28-29-ը նշվում է որպես Հանրապետության օր) գործի նյութերը կներկայացվեն Լապշինին ծանոթության համար, իսկ հետո կուղարկվեն դատարան»,-ասել է փաստաբանը:
Ըստ նրա, Լապշինը դեռ մեկուսարանի բուժկետում է գտնվում, ուր տեղափոխվել էր ապրիլի կեսին հաճախասրտություն ախտորոշմամբ: «Նոր եմ նրան հանդիպել, նրա վիճակը նորմալ է»,-ասել է փաստաբանը, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:

26 Май 2017 - 09:08 AMT
Следствие по уголовному делу блогера Александра Лапшина, содержащегося в бакинском следственном изоляторе номер 1, завершено. Об этом сообщил его адвокат Эдуард Чернин.
«Да, следствие завершилось. После праздников (имеется в виду День Республики, который отмечается в Азербайджане 28-29 мая – ред.) материалы дела будут представлены для ознакомления Лапшину и мне, а затем отправлены на рассмотрение суда», – сказал адвокат, пишет ТАСС.
По его словам, Лапшин все еще находится в медпункте следственного изолятора, куда был помещен в середине апреля с диагнозом тахикардия. «Я только что встречался с ним (Лапшиным), состояние его нормальное», – отметил Чернин.