Վրաստանի բանակի սպառազինության մաս կազմող Կալաշնիկովի գնդացիրները կփոխարինվեն դրանց ամերիկյան անալոգով: Այդ մասին հայտարարել է Վրաստանի պաշտպանության նախարարությունը: Ըստ գերատեսչության, մայիսի 30-ին ՆԱՏՕ-ի հետ համատեղ մարզչական և գնահատման Կրծանիսիի կենտրոնում տեղի կունենա ամերիկյան արտադրության M-240 գնդացրի հնարավորությունների ցուցադրումը: Ցուցադրմանը ներկա կլինի Վրաստանի ՊՆ ղեկավար Լևան Իզորիան և Վրաստանում ԱՄՆ դեսպան Յան Քելլին, հայտնում է «Էխո Կավկազա»-ն:
Մայիսի 30-ին լրանում է Վրաստանում ՆԱՏՕ-ի հետ համատեղ մարզչական և գնահատման կենտրոնի հիմնադրման 2-րդ տարին: Այդ կապակցությամբ կենտրոնի տարածքում տեղի կունենա հանդիսավոր միջոցառում:
Մայիսի 29-ին կենտրոն է այցելել ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ռոուզ Գետտեմյուլլերը, որը Վրաստանում էր գտնվում այդ երկրում անցնող ՆԱՏՕ-ի ԽՎ գարնանային նիստին մասնակցելու նպատակով:

30 Май 2017 - 09:45 AMT
Находящиеся на вооружении грузинской армии пулеметы Калашникова (PKM) будут заменены на американский аналог. Об этом сообщает Министерство обороны Грузии.
По информации ведомства, 30 мая на стрельбище расположенного в Крцаниси совместного с НАТО тренировочного и оценочного центра (JTEC) состоится демонстрация возможностей пулемета американского производства М-240, на которой будут присутствовать министр обороны Грузии Леван Изория и посол США в Грузии Ян Келли, пишет «Эхо Кавказа».
В Минобороны также отметили, что 30 мая исполняется два года со дня основания в Грузии тренировочного и оценочного центра НАТО-Грузия, в связи с чем на территории центра состоится торжественное мероприятие.
29 мая центр посетила заместитель генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер, которая находилась в Грузии с визитом в рамках прошедшей в Тбилиси весенней сессии Парламентской ассамблеи НАТО.