Թուրքական բանակի գեներալ-մայոր Այդողան Այդինը, որը մի քանի օր առաջ մահացել է Թուրքիայի հարավ-արևելքի Շըրնաք գավառում ռազմական ուղղաթիռի վթարի հետևանքով, ժամանակին կռվել է Ղարաբաղում Ադրբեջանի կողմից: Այդ է վկայում ODA TV լուսանկարը:
Լուսանկարն արվել է 1992-ին, ղարաբաղյան պատերազմի ժամանակ, որին պատկերված է պաշտոնաթող գեներալ-մայոր, Թուրքիայի ազգայնական շարժումից ընտրված նախկին պատգամավոր Էնգին Ալանը:
Մայիսի 31-ին Թուրքիայի Գլխավոր շտաբը հաստատեց 13 զինծառայողի մահվան փաստը Շըրնաք գավառում ուղղաթիռի վթարի հետևանքով: Զոհվածների թվում կա գեներալ, 2 գնդապետ և միջին օղակի 4 սպա:
Ըստ թուրքական ռազմական գերատեսչության հաղորդագրության, մայիսի 31-ին ժամը 20:55-ին թռիչքի պահին ուղղաթիռը բախվել է էլեկտրահաղորդիչ գծերին: Վթարվել է Сougar AS 532 տիպի ուղղաթիռը, որը 13 զինվորականի էր տեղափոխում: Բոլորը զոհվել են:

Turkish army Major General Aydogan Aydin who was killed in a helicopter crash in Sirnak, has fought in the Nagorno Karabakh (Artsakh) war on Azerbaijan’s side, a photograph released by ODA TV reveals.
Thirteen soldiers were killed when a helicopter crashed in the Senoba district of the southeastern province of Sirnak late on May 31.
The photograph, taken in 1992 during the Karabakh war, also features retired Lieutenant General and former MHP deputy Engin Alan.
The helicopter reportedly crashed after reaching an elevation of 300 meters before the ammunition on board exploded after a fire broke out.
Witnesses said they initially heard a loud explosion and so they went to the scene, where they saw exploding ammunition.