Ամերիկացի դպրոցական Թեդի Ֆիշերը պատահաբար թերթում տեսել է Պենտագոնի ղեկավար Ջեյմս Մեթիսի հեռախոսահամարն ու 45-րոպեանոց հարցազրույց վերցրել նրանից:
Դպրոցականը կարողացել է հայտնաբերել հեռախոսահամարը Washington Post-ի հոդվածը ուղեկցող լուսանկարի վրա: Դա Թրամփի թիկնապահի լուսանկարն էր, որի ձեռքում փաստաթղթեր կային՝ գրված էր Մեթիսի անունն ու անվան դիմաց նրա հեռախոսահամարը: Ավելի ուշ լուսանկարը հեռացվեց կայքից, գրում է Ինտերֆաքսը New York Post-ի վրա հղումով:
«Ես զանգահարեցի համոզվելու համար, որ դա հենց նրա համարն է, շատ հետաքրքիր էր, դա իրոք նրա ձայնն էր»,-ասել է ձեռներեց տղան:
Նա հաղորդագրություն է ուղարկել Մեթիսին՝ խնդրելով հարցազրույցի մասին և Պենտագոնի ղեկավարը հետ է զանգահարել, որից հետո նրանք 45 րոպե քննարկել են ԱՄՆ արտաքին և ներքին քաղաքականությանն առնչվող հարցեր:

11 Июль 2017 - 08:33 AMT
Американский школьник Тэдди Фишер случайно увидел в газете номер телефона главы Пентагона Джеймса Мэттиса и взял у него 45-минутное интервью, передает Интерфакс со ссылкой на New York Post.
Подросток разглядел телефон на фотографии, которой проиллюстрировала свою статью газета Washington Post. На ней был охранник Трампа со стопкой документов в руках, а на одной из бумаг было написано имя Мэттиса с номером напротив него.
Позже снимок удалили с сайта издания.
«Я позвонил ему, чтобы убедиться, что это он, потому что мне было любопытно, и это действительно был его голос», – рассказал предприимчивый школьник.
Он отправил Мэттису сообщение, попросив его об интервью, и глава Пентагона перезвонил ему, после чего они три четверти часа обсуждали вопросы внешней и внутренней политики США.