Դանակով զինված տղամարդը հարձակվել է մարդկանց վրա Թեհրանի մետրոյի կայարաններից մեկում: Առնվազն 5 մարդ, այդ թվում ոստիկանության մեկ աշխատակից, վիրավորվել է: Այդ տվյալները հրապարակել է ոստիկանությունը:
Միջադեպը տեղի է ունեցել Թեհրանի արվարձանում՝ Ռեյ քաղաքի մետրոյի կայարանում, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին ISNA գործակալության վրա հղումով:
Տղամարդը դանակով հարվածել է 4 ուղևորի, հետո ոստիկանին, որը փորձել է նրան խանգարել: Ոստիկանները մի քանի զգուշացնող կրակոցներից հետո կրակ են բացել հանցագործի ուղղությամբ, որը հետո հիվանդանոցում մահացել է:
Ավելի վաղ Mehr գործակալությունն իր աղբյուրների վրա հղումով հայտնել էր, որ հարձակվել են եկղեցականի վրա և տուժել է 15 մարդ: Սակայն այդ տվյալները պաշտոնապես չհաստատվեցին:

15 Июль 2017 - 12:16 AMT
Мужчина с ножом напал на людей на станции тегеранского метро, по меньшей мере пять человек, в том числе один сотрудник полиции, получили ранения. Об этом сообщила полиция.
Инцидент произошел на станции города Рей — пригорода Тегерана. Мужчина ранил четырех пассажиров, а затем — сотрудника полиции, который пытался ему помешать, пишет РИА Новости со ссылкой на агентство ISNA.
Полицейские сделали несколько предупредительных выстрелов в воздух, однако нападавший их проигнорировал. В итоге правоохранителям пришлось открыть огонь по нему самому, от ранения он скончался в больнице.
Ранее агентство Mehr со ссылкой на источник сообщало, что объектом нападения был священнослужитель и что при этом пострадали 15 человек. Однако эти данные официальные лица не подтвердили.