Ապրիլյան պատերազմի մասնակից ադրբեջանցի հատուկջոկատային Էհլիյեթ Մեհդիևը պատմել է, որ մեկ այլ հատուկջոկատային՝ Շահրիար Էյվազովը, զոհվել է պատերազմի ժամանակ հայկական հրետանու կրակից։
Այս մասին գրում է Razm.info-ն՝ Femida.az-ին հղումով:
Բացի այդ, հայտնի է դարձել 2016 թվականին ևս մեկ զինծառայող՝ Սաբիրլի Ադիլ Թեհրան օղլուի մահվան մասին: Վերջինս, ըստ ամենայնի, զոհվել էր ոչ մարտական պայմաններում։
Երկու կորստի մասին էլ ադրբեջանական կողմը չէր հայտնել։
2016 թվականի ապրիլի 2-5-ը տեղի ունեցած լայնամասշտաբ բախումների զոհերի հստակ թիվն Ադրբեջանը չի հայտնել՝ պաշտոնապես հայտարարելով ընդամենը 31 զոհի մասին։ Սակայն ադրբեջանցի ու հայ փորձագետներին հաջողվել է պարզել առնվազն 31 զոհի անուն։
Bellingcat միջազգային հետազոտական խմբի վերլուծության համաձայն զոհվել է առնվազն 400 ադրբեջանցի զինծառայող: ԱՄՆ Պետդեպի գնահատականներով, 4 օրում 2 կողմից զոհվել էր մոտ զոհվել է մոտ 350 զինծառայող, այսինքն՝ առանց հայկական զոհերի, մոտ 250-260 ադրբեջանցի զինծառայող։

5 Август 2017 - 09:01 AMT
Азербайджанский спецназовец Эхлиет Мехтиев заявил о гибели сослуживца Шахрияра Эйвазова от огня армянской артиллерии в апреле 2016 года.
Об этом сообщает razm.info со ссылкой на femida.az.
Азербайджанская сторона не сообщала о гибели военнослужащего.
Помимо этого, стало известно еще об одной скрытой потере азербайджанский стороны: в 2016 году погиб Адиль Техраноглу Сабирли. Скорее всего, военнослужащий погиб в небоевых усовиях.
Баку официально подтвердил гибель 31 военнослужащего в ходе столкновений 2-5 апреля 2016 года. Однако азербайджанские и армянские эксперты составили поименный список приблизительно сотни погибших военнослужащих азербайджанской армии.
По оценкам Bellingcat, потери Азербайджана составили около 400 человек. Госдеп США оценивает количество азербайджанских погибших в 270 солдат.