Սեպտեմբերի 20-ին 6 օտարերկրյա ընկերություն հայտարարել է Ադրբեջանում իրենց բաժանմունքների և դուստր ձեռնարկությունների լուծարման մասին: Բոլոր այդ ընկերությունները բացվել էին 2013-2016թթ:
ԳերմանականObermeyer Project Management GmbH ընկերությունը բաժանմունք էր բացել Բաքվում 2013-ին: Դրանից մեկ տարի առաջ ընկերությունը հաղթել էր Գույքի պետական կոմիտեի նոր վարչական շենքի շինաշխատանքների կառավարման վերաբերյալ խորհրդատվական ծառայությունների և նախագծա-նախահաշվարկային փաստաթղթերի մշակման մրցույթում: Պայմանագրի արժեքը 2 598.700 մանաթ էր, գրում է contact.az-ը:
Մեկ այլ գերմանական ընկերություն՝ Heidelberg Cement AG-ը բաժանմունք էր բացել Ադրբեջանում այդ երկրի խոշորագույն հոլդինգի հետ գործընկերության մասին պայմանագիր կնքելուց հետո: Ընկերությունը ստացել էր Akkord կորպորացիայի ցեմենտի գործարանում բաժնեմասային մասնակցության 50 տոկոսը: Բաժանմունքի փակման պատճառների մասին ոչինչ չի ասվում:

20 сентября о ликвидации филиалов и дочерних компаний в Азербайджане заявили 6 иностранных компаний. Bсе они были учреждены в 2013-2016 гг., говорится в сообщении Министерства налогов.
Компания Obermeyer Project Management GmbH (Германия) открыла филиал в Баку в 2013 году. Годом раньше она выиграла тендер на разработку проектно-сметных документов и консультационных услуг по управлению строительных работ нового административного здания Государственного комитета по вопросам имущества. Стоимость договорам составила 2.6 млн манат, пишет contact.az.
Другая германская компания – Heidelberg Cement AG открыла свой филиал в Азербайджане после подписания соглашения с крупнейшим азербайджанским холдингом о партнерстве. Она получила 50% долевого участия в Газахском цементном заводе строительно-производственной корпорации Akkord. После этого соглашения уставный капитал цементного завода был доведен до 800 млн манат. О причинах закрытия филиала пока не сообщается.