Ադրբեջանում փակվում է Aznar ՓԲԸ-ն, որի հիմնական բաժնետերն օլիգարխ Ֆարհադ Ահմեդովն է, որը 2012-ին նաև ՓԲԸ-ի Տնօրենների խորհրդի նախագահն է եղել:
Հոկտեմբերի 25-ին տեղի կունենա Aznar ՓԲԸ բաժնետերերի ընդհանուր ժողովը: Օրակարգում են ընկերության լուծարման, լուծարման հանձնաժողովի ստեղծման և դրա հետ կապված համապատասխան միջոցառումների անցկացումը, գրում է ԱՊԱ-ն ընկերության հայտարարության վրա հղումով:
Ձեռնարկությունն աշխատում էր 1969թ., որի արտադրած հյութերն առաքվում էին ԽՍՀՄ հանրապետություններ: 2006-ին գործարար Ահմեդովը գնեց գործարանը, միջոցներ ներդրեց, նոր նռան այգիներ տնկեց: Այն ժամանակ էլ ստեղծվեց Grante բրենդը, իսկ այդ անվան տակ արտադրվող նռան հյութը միջազգային մրցանակներ ստացավ:
Սեպտեմբերի 20-ին 6 օտարերկրյա ընկերություն հայտարարեց Ադրբեջանում իրենց բաժանմունքների և դուստր ձեռնարկությունների լուծարման մասին: Բոլոր այդ ընկերությունները բացվել էին 2013-2016թթ:

22 Сентябрь 2017 - 07:01 AMT
В Азербайджане закрывается ЗАО Aznar, основным акционером которой является олигарх Фархад Ахмедов, который с 2012 года является также председателем Совета директоров ЗАО.
25 октября состоится внеочередное общее собрание акционеров ЗАО Aznar. В повестку дня заседания включены вопросы ликвидации ЗАО Aznar, назначение ликвидационной комиссии и проведение соответствующих мероприятий в связи с ликвидацией, пишет АПА-Экономикс со ссылкой на объявление компании.
Предприятие работало с 1969 года, производило соки, которые поставлялись в республики Советского Союза. В 2006 году предприниматель Фархад Ахмедов выкупил завод и вложил средства в его восстановление, а также в посадку новых гранатовых садов. Тогда же был создан бренд Grante, а гранатовый сок под этим брендом с 2008 года завоевал ряд международных наград.
20 сентября о ликвидации филиалов и дочерних компаний в Азербайджане заявили 6 иностранных компаний. Bсе они были учреждены в 2013-2016 гг.