Ադրբեջանի հետ ՌԴ սահմանին արգելակվել է Ադրբեջանից ներմուծվող 120 կգ խնձորի, 83 կգ տանձի և 78 կգ սալորի ներմուծումը: Այդ մասին հայտնել է Ռոսսելխոզնադզորի դաղստանյան վարչության մամուլի ծառայությունը:
Մրգի վերոնշյալ տեսակներում հայտնաբերվել է վնասատու՝ արևելյան պտղակեր: Բոլոր դեպքերում ֆիտոսանիտարական հսկողության տեսուչներն արգելել են նշված արտադրանքի ներմուծումը Ռուսաստան:
Բեռների փոխադրողները կենթարկվեն վարչական պատասխանատվության: Նրանք մեղավոր են ճանաչվել Բույսերի կարանտինի մասին օրենքը խախտելու մեջ, հայտնում է ԱՊԱ գործակալությունը:

На российско-азербайджанской границе задержали 120 килограммов яблок, 83 килограмма груш и 78 килограммов слив, поступивших из Азербайджана. Об этом сообщает пресс-служба дагестанского управления Россельхознадзора.
В яблоках, грушах и сливах был обнаружен вредоносный объект – восточная плодожорка. Во всех трех случаях инспекторы фитосанитарного контроля запретили ввоз подкарантинной продукции в Россию, пишет АПА.
Перевозчики грузов привлечены к административной ответственности. Они признаны виновными в нарушении закона «О карантине растений».