Թուրքական Չորում քաղաքում ոստիկանները կանգնեցրել են մեծ բեռնատար մի մեքենա: Վարորդը կայանել է մեքենան ճամփեզրին և փախել է, իսկ ավտոմեքենայում հայտնաբերվել են ապօրինի ներգաղթյալներ՝ Աֆղանստանի և Ադրբեջանի քաղաքացիներ: Նրանք փորձել են Թուրքիայի տարածքով Եվրոպա հասնել:
Ըստ տեղեկատվության, միգրանտներից շատերին հաջողվել է փախչել: Ոստիկանությունն այժմ հետախուզում է նրանց, ինչպես նաև տրանսպորտային միջոցի վարորդին, գրում է Haqqin.az-ը Мilliyet-ի վրա հղումով:
Ըստ նախնական տվյալների, ընդհանուր առմամբ ավտոմեքենայում 2140 մարդ է եղել, այդ թվում 11 երեխա և 24 կին:

В турецком городе Чорум полицейскими был остановлен большегрузный автомобиль. Водитель, припарковав машину на обочине, сбежал, а в автомобиле были обнаружены нелегальные мигранты – граждане Азербайджана и Афганистана, которые через Турцию пытались попасть в Европу.
Согласно информации, многим из мигрантов удалось скрыться. Полиция сейчас разыскивает их, а также водителя транспортного средства, пишет Haqqin.az со ссылкой на Мilliyet.
По предварительным данным, всего в автомобиле находилось 214 человек, среди которых 11 детей и 24 женщины.