Ամերիկաբնակ հայազգի միլիոնատեր և պոկեր խաղացող Դեն Բիլզերյանը, որը գեղեցիկ կյանքի լուսանկարների հանդեպ իր հակվածության համար ստացել է «Instagram-ի արքա» մականունը, հոկտեմբերի 2-ին Լաս Վեգասում հնչած կրակոցների էպիկենտրոնում է հայտնվել:
Հոկտեմբերի 2-ին ամերիկյան Լաս Վեգասում 64-ամյա տղամարդը կրակ է բացել քաղաքի ամենամեծ խաղատներից մեկի՝ Mandalay Bay-ի հարևանությամբ հավաքված մարդկանց վրա: Վերջին տվյալներով, 59 մարդ է զոհվել, 500-ից ավելի վիրավոր կա:Միջադեպը Լաս Վեգասում խոշորագույնն է ԱՄՆ պատմության մեջ զոհերի քանակով:
Բիլզերյանի Instagram-ում լուսանկարներ են հայտնվել իրադարձությունների վայրից: «Մենք բեմի վրա էինք, երբ կրակոցները հնչեցին»,-պատմել է նա PEOPLE-ին:
Ըստ Բիլզերյանի, նրանց 15 վայրկյան է պահանջվել հասկանալու համար, թե ինչ է կատարվում: «Դա հրավառության էր նման»,-պատմել է նա:
Հայտնվելով անվտանգության մեջ՝ Բիլզերյանը որոշել է զենք վերցնել և վերադառնալ՝ օգնելու համար մարդկանց, սակայն, դա նրան չի հաջողվել, քանի որ ոստիկանությունը շրջափակել էր տարածքը:
Ըստ ԶԼՄ-ների, հանցագործը կրակել է խաղատան մոտ հավաքված մարդկանց ուղղությամբ հարակից հյուրանոցի 32-րդ հարկից: Հանցագործը թիրախավորել էր քանթրի երաժշտության փառատոնի մասնակիցներին:

3 Октябрь 2017 - 06:40 AMT
Американский миллионер армянского происхождения и игрок в покер, который за свою любовь к фотографиям красивой жизни получил прозвище «король Instagram», Дэн Билзерян оказался на месте стрельбы в Лас-Вегасе.
2 октябрянеизвестный открыл огонь по посетителям фестиваля кантри рядом с казино Mandalay Bay в Лас-Вегасе. По словам местного шерифа, погибли 59 человек, еще более 500 госпитализированы. Таким образом, стрельба в Лас-Вегасе стала крупнейшей в истории США по числу жертв.
ВInstagram Билзеряна появилось видео с места событий. «Мы были на сцене, когда началась стрельба»,- рассказал он изданиюPEOPLE.
По словам Билзеряна, им потребовалось около 15 секунд, чтобы понять, что произошло. «Это звучало как фейерверк»,- рассказал он.
После того, как Билзерян оказался в безопасности, он принял решение взять оружие и вернуться обратно, чтобы помоь людям, однако ему это не удалось, так как территорию оцепила полиция.
По последним данным полиции, стрелявшим был 64-летний житель Лас-Вегаса Стефен Паддок. Он раньше не попадал в поле зрения правоохранительных органов. Паддок стрелял по посетителям кантри-фестиваля из номера, расположенного на 32-м этаже отеля рядом с казино.