«Մանչեսթեր Սիթիի» ղեկավարությունը պատրաստ է ֆուտբոլի պատմության մեջ ռեկորդային € 400 մլն վճարել «Բարսելոնայի» հարձակվող Մեսսիի համար:
Անգլիական ակումբի ներկայացուցիչները մշտական կապ են պահպանում 30-ամյա արգենտինացի ֆուտբոլիստի ներկայացուցիչների հետ: «Մանչեսթեր Սիթին» լիովին պատրաստ է Մեսսիի հնարավոր տրանսֆերին, եթե վերջինս ցանկանա տեղափոխվել անգլիական Պրեմիեր լիգա, գրում է sport.ru-ն AS-ի վրա հղումով:
Ավելի վաղ «Բարսելոնայի» նախագահի նախկին թեկնածու Ագուստի Բենեդիտոն հայտարարել էր, որ կատալոնական «Բարսելոնայի» նախագահ Խոսեփ Մարիա Բարտոմեուն ստում է, որ արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսսին արդեն երկարացրել է պայմանագիրն ակումբի հետ: Եթե Մեսսին իրոք չի երկարացրել պայմանագիրը, ապա նրա ժամկետը սպառվում է ընթացիկ խաղաշրջանի ավարտին:

Руководство «Манчестер Сити» готово заплатить рекордные в истории футбола €400 млн за переход нападающего «Барселоны» Лионеля Месси.
Представители английского клуба находятся в контакте с окружением 30-летнего аргентинского футболиста, пишет Sport.ru со ссылкой на AS.
Отмечается, что «Манчестер Сити» полностью подготовился к возможному трансферу Месси на тот случай, если он пожелает перейти в английскую Премьер-лигу.
Ранее бывший кандидат в президенты «Барселоны» Агусти Бенедито, в начале сентября выдвинувший вотум недоверия нынешнему руководству сине-гранатовых, заявил, что президент каталонцев Хосеп Мария Бартомеу врет, говоря, что Месси продлил контракт с клубом. Если форвард действительно до сих пор не продлил соглашение с «Барселоной», то его контракт с клубом истечет по окончании нынешнего сезона.