Femen շարժումը բողոքի ակցիա է կազմակերպել Կիևի օդանավակայանում՝ դեպի Ուկրաինա սեքս-տուրերի դեմ, այդ մասին ասվում է շարժման կայքում:
Շարժման կիսամերկ ակտիվիստուհին ոչխարի կերպարով է դիմավորել Բաքվից ժամանող ուղևորներին՝ «Թոֆիկ» և «Զաքիր» պաստառներով: Նա ողջունել է ադրբեջանական տխրահռչակ Buta Airways լոուքոսթերի «Բաքու-Կիև» չվերթի արական սեռի ուղևորներին: Ակցիան պատախան էր «Ադրբեջանական ավիուղիների» դուստր ձեռնարկության կողմից դեպի Կիև սեքս-տուրերի գովազդին:
Ակտիվիստուհու արտաքին տեսքը հորդոր է գովազդի հեղինակներին՝ վերադառնալ անսանձ հովվական ցանկասիրության բավարարման ավանդական միջոցներին:
Femen-ը պահանջում է Ուկրաինայի իշխանություններից արգելել Buta Airways-ին սեքս-չվերթներ իրականացնել դեպի Ուկրաինա, ինչպես նաև պաշտոնապես ներողություն խնդրել Ուկրաինայի կանանցից:
Ավելի վաղ Buta Airways ադրբեջանական ավիաընկերությունը գովազդային հոլովակ էր թողարկել, որը կարող է ընկալվել որպես Ուկրաինա սեռական ուղղվածության զբոսաշրջության գովազդ: Հոլովակում հերոսն ավիատոմս է գնում Կիև և ընկույզ, որն Ադրբեջանում աֆրոդիզիակ է համարվում: Ավիաընկերության կին ներկայացուցիչը ծաղրում է ուղևորին, սակայն հոլովակի հերոսը պատասխանում է, թե սա այն չէ, ինչ նա մտածում է, իսկ ընկույզը փախլավայի համար է: Երբ անձնակազմը հայտարարում է, որ ինքնաթիռն ուղղություն է վերցրել դեպի Կիև, ադրբեջանցի տղամարդիկ բուռն ուրախություն են հայտնում: Կիևի օդանավակայանում չվերթի ուղևորներին դիմավորում են տեղացի աղջիկները անվանական պաստառներով՝ «Թոֆիկ» և «Զաքիր»:

Движение Femen провело акцию протеста против секс-туров на Украину в аэропорту Киева. Об этом сообщается на сайте движения.
Полуголая активистка в образе овцы приветствовала прилетающих из Баку плакатами с надписями «Тофик» и «Закир». Она приветствовала мужскую часть рейса «Баку-Киев» печально известного лоукостера Buta Airways. Акция явилась ответом на пропаганду секс-туров в Киев от дочерней компании Азербайджанских авиалиний.
Внешний вид активистки призывает авторов рекламы вернуться к традиционным способам удовлетворения необузданной пастушьей похоти.
Femen требует от украинских властей запретить Buta Airways совершать авиа секс-туры в Украину, вплоть до принесения официальных извинений со стороны руководства компании женщинам Украины.
Ранее азербайджанская авиакомпания Buta Airways выпустила проморолик, который можно воспринимать как рекламу секс-туризма на Украине.В сюжете герой приобретает авиабилет в Киев и грецкие орехи, которые считаются в Азербайджане афродизиаком. Представительница авиакомпании смеется над пассажиром, но герой ролика отвечает, что это не то, что она могла подумать, а орехи он везет для пахлавы. Когда командир экипажа объявляет, что борт следует в Киев, мужчины-пассажиры выражают бурную радость. В аэропорту украинской столицы пассажиров рейса встречают местные девушки с именными табличками «Закир» и «Тофик».